EkonomiGenelTürkiye

Emeklinin beklediği zam haberi sonunda geldi!

Emeklilere Ek Zam Geliyor: İşte Detaylar!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin yaşadığı mağduriyetin farkında olduklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda Meclis’in açılmasıyla birlikte harekete geçeceklerini belirtti. Ancak, Meclis’in 1 Ekim’e kadar tatil olması, emeklilerin durumunu daha da acil hale getirdi. Bu sebeple, emekliler hükümetin TBMM’yi acilen toplayarak zamın yasalaştırılmasını talep etmeye başladı.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Artacak?

Ekim ayında emekli maaşı artışının belirlenmesinin ardından, “En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?” sorusu gündemde yerini aldı. SGK Uzmanı Özgür Kaya, bu konuda bir senaryo çizerek, enflasyon rakamları ve Cumhurbaşkanı’nın talimatına göre değişebileceğini, fakat Ekim ayında bir artışın olabileceğini belirtti.

Emeklinin Maaş Zam Tarihi Belli Oluyor!

Tahminlere göre, Ekim ayında yapılacak ek zam yalnızca en düşük emekli maaşını etkileyecek. Özellikle 7500 liranın üzerinde kök maaşı olan emeklilerin bu zammı alamayacağı düşünülüyor. Tüm emeklilere yönelik kapsamlı bir zam ise Ocak ayında gerçekleştirilebilir.

Emeklinin beklediği zam haberi sonunda geldi!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.