AKP’li yöneticiden beklenmeye açıklama: Sıcak bakmıyoruz

AKP’li yöneticiden beklenmeye açıklama: Sıcak bakmıyoruz

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ismini vermediği AKP’li bir yöneticiyle görüşmesini aktardı ve AKP’nin vekil transferi düzenlemesine sıcak bakmadığını yazdı.


Siyasetin gündeminde MHP’nin milletvekili transflerinin yasaklanması için önerdiği düzenleme var. AKP’den ise MHP’nin önerisine kafa karıştıran açıklamalar gelmişti.


Deniz Zeyrek, Sözcü’deki bugünkü yazısında vekil transferi tartışmasını yazdı.


Zeyrek’in yazısından ilgili kısım şöyle;


Bu konuda AK Parti’den “böyle bir çalışma yok”, “üzerinde çalışıyoruz”, “üzerinde çalışıyoruz ama parti değiştirmek etik bir sorundur, yasal düzenleme yapılamaz” gibi kafa karıştırıcı açıklamalar geldi. İşin aslını üst düzey bir AK Parti yöneticisine sordum.


Öğrendim ki AK Parti MYK’da konu henüz gündeme gelmemiş. Büyük ihtimalle MHP’nin önerileri doğrultusunda AK Parti TBMM grubu bir çalışma yapacak ve yönetime sunacak. Yönetim uygun bulunursa teklif TBMM’ye getirilecek.


Peki AK Parti milletvekillerinin parti değiştirmesinin önüne geçecek bir düzenleme istiyor mu?” diye sorunca da şu yanıtı aldım:


DEVA Partisi’ne 60 AK Parti milletvekili geçecekmiş. Bu düzenleme bu nedenle yapılacakmış. Bu yalan propagandayı haklı çıkarmamak için dahi bu düzenlemeye sıcak bakmayız” dedi.


Ancak bu görüş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ikna eder mi emin değilim.


Ayrıca iktidar ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli‘nin bu konudaki son sözünü beklemekte de yarar var.


Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)