Alper Taş'ı bir de ondan dinleyin

Alper Taş'ı bir de ondan dinleyin

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanıyor...

CHP 'nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş'ın eşi Füsun Taş ise, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yurt gazetesinden Edda Sönmez'e açıklamalarda bulunan Füsun Taş, Alper Taş ile nasıl tanıştığını ve ona olan aşkını anlattı.

Yol arkadaşlıklarının 1988 yılında aşka dönüştüğünü ifade eden Füsun Taş, "Alper’le 1 Kasım 1997’de evlendik. Beraberliğimiz, evliliğimiz süresince hiç klasik bir ev hayatımız, rutinimiz olmadı. Öğrencilik yıllarından sonra da mücadelemiz hep sürdü" dedi.

İşte o röportajın Füsun Taş ile ilgili kısmı:

"- Sizi de tanıyabilir miyiz? Nasıl Tanıştınız? Alper Taş, biraz bahsetti üniversite aşkıymışsınız…

Füsun Taş: Evet… (gülüyor) Alper’le üniversiteden okul arkadaşıyız. O zamanki adıyla İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na 1986’da başladım, Alper benden 2 sınıf üstteydi. Gençlik hareketlerinin ivme kazandığı bir dönemdi ve Alper gençlik alanındaki mücadelenin öne çıkan isimlerindendi. Ben de çeşitli öğrenci eylemlerine katılmaya başlamıştım; aynı okulda okuyunca tanışmamız da çabuk oldu tabii. Üniversiteye başladığım yıllarda, ailemin evi İzmit’te olduğundan rahmetli teyzemin Galatasaray’daki evinde kalıyordum; akşamları Beyazıt’tan çıkar Mercan Yokuşunu, Galata Köprüsü’nü ardından Boğazkesen yokuşunu yürüyerek giderdim eve. Alper de Okmeydanı Fetih Spor’da futbolcuydu. Akşamları yolumuz sıkça kesişir oldu. 'Yolumun üzeri seni eve bırakayım' derdi. İkimizin de yüreği çarparmış meğer ama cesaret edip konuşmamız hayli zaman aldı. Bu yol arkadaşlığı 1988 Eylül’ünde aşka dönüştü. 31 yıl olmuş, ama şimdi bakınca dün gibi.

BİZİMKİ BİR YOL ARKADAŞLIĞI

- Eşiniz Alper Bey’in en büyük destekçisisiniz…

Alper’le 1 Kasım 1997’de evlendik. Beraberliğimiz, evliliğimiz süresince hiç klasik bir ev hayatımız, rutinimiz olmadı. Öğrencilik yıllarından sonra da mücadelemiz hep sürdü. Alper ÖDP kuruluşunda yer aldı, Beykoz İlçe’de, İstanbul İl’de, Merkez Yürütme Kurulu’nda sorumluluklar aldı. Ben de Maltepe İlçe ve ardından Kadıköy İlçede sorumluluklar aldım. O yüzden bugün Beyoğlu Belediye Başkan adaylığı sürecinde özel olarak zorlanmıyoruz ikimiz de. Ben düzenli görüşememekten yakınmıyorum mesela, hayatımız hep böyleydi çünkü. Mesela 2017 referandum sürecinde aylarca görüşemediğimiz oldu, hep il dışında, yollardaydı. Bizim birlikteliğimiz bir yol arkadaşlığı aynı zamanda. Tabi üzerine titremiyor değilim, birçok arkadaşımız gibi. Üşümesin, sesi kısılmasın, hastalanmasın diye üzerine titriyorum. Kitap, yayın takip edip notlar almaya, onunla paylaşmaya çalışıyorum.

ŞANSINI YÜKSEK GÖRÜYÖRUM

- Eşiniz yüksek bir oy alacak mı?

Belediye başkanlık seçiminde Alper’in seçilme şansını yüksek görüyorum çünkü klasik siyaset söyleminden, işleyişinden bıkmış geniş bir kesim var. Bizim çağrımız bu klasik işleyişi değiştirme çağrısı zaten. Tepemize çöreklenmiş, asık suratlı, sürekli bağıran, hayatlarımızı belirleyen siyasetçiler yerine birlikte yönetelim çağrımız var. Bu çağrı geniş karşılık buluyor, insanlar yeniden heyecanlanıyor. Eğer Beyoğlu’nda başarılı bir örnek yaratılırsa tüm ülke için umut ışığı olacak, inanıyorum."

Odatv.com

Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)