Arefe günü marketler ve bakkallar açık mı? Yarın marketler ve bakkallar açık olacak mı?

Arefe günü marketler ve bakkallar açık mı? Yarın marketler ve bakkallar açık olacak mı?

Türkiye’de her ne kadar iyileşen corona virüsü verileri sonrası bazı normalleşme adımları atılıyor olsa da arefe günü ve bayram boyunca tüm yurtta sokağa çıkma yasağı olacağı ilan edildi. Kabine toplantısı sonrası, 23-24-25 ve 26 Mayıs tarihleri arasında dört gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı boyunca hangi işletmelerin açık olacağı bilgisi haberimizde…


YARIN (AREFE GÜNÜ) MARKETLER VE BAKKALLAR AÇIK MI?


Bayramı evde geçirecek vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında 23-24-25-26 Mayıs günlerinde hangi dükkanların hizmet vereceği geliyor.


21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü saat 23.00’kadar açık olacak olan market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler; İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre bayram arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.


Foto: DepoPhotos


24 Mayıs Pazar, 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günleri ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler tamamen kapalı olacak.


Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.


;
Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)