Cumhurbaşkanının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının elini sıktığı an

Cumhurbaşkanının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının elini sıktığı an

Yerel seçimlerin ardından verdiği birlik mesajlarıyla gündeme gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir cenaze töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu pas geçerek elini sıkmadığı görülmüştü.

Fakat cenaze bittikten sonra iki ismin buluştuğu ortaya çıktı. Cenaze töreninin ardından camiden ayrılan ilk isim Cumhurbaşkanı olmuştu.

Cumhurbaşkanını uğurlamak için makam aracı önünde bekleyen Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın aracına gelmesi üzerine burada daha tokalaştı ve İBB Başkanı, Cumhurbaşkanı'nı bu şekilde uğurladı.

İşte o anlar:

İmamoğlu, iş adamı cenaze sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak o anları anlattı.

İmamoğlu, “Karşılaşmamız gerekiyor. Çünkü biz bu millete hizmet eden iki makam sahibiyiz. Bunlar gayet doğal. Nezaketin, buluşmanın normalleşmesi, bu ülkenin normalleşmesi demek. Bunu her zaman uygulamaya çalışacağım. Fırsat bulursam merhabalaşırım, kucaklaşırım, bu ülke adına bu şehir adına sohbet ederim. Bu benim için keyiftir, onurdur. Dün ve bugün merhabalaşmanın ötesinde kandilini kutladım" dedi.

İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan hayırlı olsun dedi mi size?” sorusuna, “Kendisi öyle bir cümle kullanmadı. Sadece kandilini kutladığımda iade-i kutlama yaptı” yanıtını verdi.

Odatv.com

Yorumlar (0)
Haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.