Ehliyetsiz sürücü polisten kaçarken polis aracına çarptı

Ehliyetsiz sürücü polisten kaçarken polis aracına çarptı

Edinilen bilgiye göre olay, Kepez ilçesi Özgürlük Mahallesi Namık Kemal Bulvarı üzerinde meydana geldi. 18 yaşındaki Murat D., 07 CAY 23 plakalı otomobiliyle ara sokaktan bulvar üzerine süratli ve tehlikeli bir şekilde çıktı.

Ekip aracına ve yayalara çarpma tehlikesi yaşatan Murat D.’ye polisler arkadan ‘dur’ uyarısı yaptı. Uyarıya aldırış etmeyen Murat D. kaçmaya başladı. Önü ve arkası polisler tarafından kesilen Murat D., bariyer ve polis aracına çarparak durdu. Araçtan indirilen Murat D.’nin ehliyetsiz olması nedeniyle polisten kaçtığı öğrenildi. Ters kelepçe takılan Murat D.’yi yakınları telkin etti.

Polisten kaçan sürücü bariyere ve polis aracına çarparak durabildi. Foto: İHA

Kaza nedeniyle bulvarda uzun araç kuyruğu oluştu. Polis direksiyon başına geçtiği Murat D.’nin aracını yol kenarına çekti. Cezai işlem uygulanan Murat D. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Polis ekipleri Murat D. ve ailesine ehliyetsiz araç kullanmanın suç olduğunu söyleyerek, gence en kısa sürede ehliyet alınması sözünü aldı. Aile söz verirken Murat D.’nin 26 gün sonra 18 yaşına gireceği öğrenildi.

ANTALYA (İHA)

Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)