Fransa’da Covid-19’dan 43 kişi daha öldü

Fransa’da Covid-19’dan 43 kişi daha öldü

Fransa’dan yapılan açıklamada, bin 665’i yoğun bakımda olmak üzere 17 bin 178 kişinin hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.


Bakanlık, iyileşen hasta sayısının 361 artarak 64 bin 547’ye yükseldiğini açıkladı.


FRANSA’DA İBADETHANELER YENİDEN AÇILIYOR


Fransa’da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında kapatılan ibadethaneler yayınlanan kararname ile yeniden açılıyor.


İbadethanelere salgın nedeni ile çeşitli kurallar getirildi. İbadethanelerde 11 yaş üstü herkesin maske takmasının ve ibadethane girişlerinde tarama yapılmasının zorunlu olduğunu kaydeden yetkililer, ayrıca hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda vurgu yaptı.


Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ibadethanelerde belirlenen kurallara uyulmadığı takdirde valiliklerin kısıtlama yetkisi olduğu bildirildi.


Bakanlık, şimdilik ibadethanelerin kısıtlı olarak hizmet vereceğini aktarırken, 3 Haziran’dan itibaren kısıtlamaların kaldırılacağını duyurdu. (Reuters, İHA)


İLGİLİ HABERDSÖ açıkladı: Afrika'da corona salgını farklı bir seyre işaret ediyorDSÖ açıkladı: Afrika'da corona salgını farklı bir seyre işaret ediyor
İLGİLİ HABERCorona virüsünde son durum: Avrupa normale dönerken Amerika ve Asya kan ağlıyor!Corona virüsünde son durum: Avrupa normale dönerken Amerika ve Asya kan ağlıyor!
;
Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)