Hayvana eziyet görüntüleri isyan ettirdi!

Hayvana eziyet görüntüleri isyan ettirdi!

Kurban Bayramı’nda hayvanlara usulsüz kesim ve işkence görüntüleri isyan ettirdi. Sivas ve Kayseri’de traktöre tek bacağından zincirle asılarak hayvan taşıma uygulaması görüntülere yansıdı. Görüntüleri paylaşanlar bu yöntemin yaygınlığından şikayet ediyor.


SİVAS VALİSİ: CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK


Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medyada yer alan Sivas Beypınar köyünde büyükbaş hayvanın traktöre asılı halde taşındığı görüntülerle ilgili bir açıklama yaptı.


Foto: Sözcü


Görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirten Ayhan, görüntünün failinin tespit edildiğini, gerekli cezai işlemlerin uygulandığını duyurdu.


“HİÇBİR AKIL VE VİCDAN SİNDİREMEZ”


Ayhan, “Hiçbir aklın ve vicdanın sindiremeyeceği bu görüntülerin yaşanmaması için hassasiyetle konuyu bizlere ulaştıran vatandaşımıza teşekkür ediyoruz” dedi.KESİLEN HAYVAN CAN CEKİŞTİ


Sözcü Whatsapp Hattı’na ulaştırılan görüntüler ise Kayseri’nin Hisarcık Mahallesi’nden. Yine traktöre tek ayağından zincirle asılan büyükbaş hayvan havada sallandırılarak kurban kesim alanına getiriliyor.


Uzunca süre hayvan bu şekilde bekletiliyor. Kesim işlemi yapıldıktan sonra hayvan havada sallanarak can cekişiyor.


Foto: Sözcü


ÇOK YAYGIN BİR UYGULAMA


Görüntüleri paylaşan bölge sakini, bu uygulamanın çok yaygın olduğunu, hayvana eziyetten rahatasız olduğunu ifade etti. Bölge halkının ısrarına rağmen kurban kesenler uygulamadan vazgeçmiyor.


İLGİLİ HABERKurban eti nasıl dağıtılmalı? Kurban derisi nasıl değerlendirilmeli?Kurban eti nasıl dağıtılmalı? Kurban derisi nasıl değerlendirilmeli?
İLGİLİ HABERKurbanını kesince şoke oldu! Hemen yetkililere haber verdiKurbanını kesince şoke oldu! Hemen yetkililere haber verdi
;
Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)