Kentte vaka sayısı arttı, yetkililer harekete geçti

Kentte vaka sayısı arttı, yetkililer harekete geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı verilere göre, Türkiye’nin en az corona virüsü vakası görülen 5 ilinden biri olan Tunceli’de bir günde 6 vaka tespit edilmesiyle valilik kent genelindeki önlemleri artırdı.


HAYIR YEMEĞİ VERDİ


250 hane ve bin nüfusuyla Tunceli’nin en büyük köyü konumundaki Burmageçit köyüne geçtiğimiz günlerde Kocaeli’den gelen bir kadın önceki yıllarda ölen bir yakını için hayır yemeği verdi.


Çok sayıda köylünün katıldığı yemeğin ardından kadının corona virüsü testi pozitif çıktı. Yapılan filyasyon çalışmasıyla kadına temas eden 3 kişide corona virüsü tespit edildi. Burmageçit köyündeki corona vakaların ortaya çıkmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca karantina uygulaması başlatıldı.


KÖY KARANTİNAYA ALINDI


Hozat ilçesine bağlı Altınçevre köyünde de yurtdışından gelen 2 kişinin corona testinin pozitif çıkmasının ardından filyasyon çalışması başlatıldı, köy karantinaya alındı.


Her iki köydeki karantina uygulaması sürerken, köy sakinlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için Tunceli Valiliği bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri çalışmalarını sürdürüyor.


VALİLİKTEN AÇIKLAMA


Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, kente gelecek olanların 14 gün boyunca evlerinde kalmaları konusunda çağrıda bulundu. Vali Özkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Değerli hemşehrilerim gerek il dışından, gerek ise yurt dışından Tunceli´ye gelecek vatandaşlarımızın, kendilerini 14 gün evlerinde izole etmeleri büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermesini rica ediyorum. Konunun muhtarlarımızca da takip edilmesi büyük önem arz etmektedir. Unutmayalım, salgın alacağımız tedbirlerden güçlü değildir.” DHA


İLGİLİ HABERCorona tespit edildi, 49 daire karantinaya alındı!Corona tespit edildi, 49 daire karantinaya alındı!
;
Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)