Klasik otomobillerin 'Bahar Rallisi'ne start verildi

Klasik otomobillerin 'Bahar Rallisi'ne start verildi
Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen Bahar Rallisi'ne start verildi. 5 yıldır Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda gerçekleştirilen ve İstanbul’dan start alan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019'da, 121 klasik otomobilin İstanbul’un her iki yakasında 3 gün boyunca yaklaşık 300 km’lik bir parkuru tamamlaması bekleniyor.
Buna göre, Rallideki ilk gün, İstanbul’un Avrupa Kıtası’nda başlayarak İstinye’den özel bir feribot ile araçların Çubuklu’ya geçişine sahne oldu. Asya Kıtası’nda devam eden ilk gün rotası, Riva üzerinden Şile’ye geçilerek tamamlandı.Şile’den başlayan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019’un ikinci günü, Marmara Denizi’ne doğru olan rotadan ilerleyerek Kartal'da son bulacak. Rallinin ödül töreni ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu” ise 22 Nisan’da gerçekleştirilecek.

KADIN KATILIMCI SAYISINDA REKOR

KADIN KATILIMCI SAYISINDA REKORMercedes-Benz Bahar Rallisi 2019’a toplam 276 kişi katılırken, kadın yarışmacı sayısı geçen seneye göre bir kez daha artış gösterdiği açıklandı. Bu senenin kadın katılımcı sayısında, 89’u pilot, co-pilot ve 23’ü katılımcı olmak üzere toplamda 112 kadın katılımcının kayıt yaptırmasıyla birlikte 2018’deki 59 kadın pilot rekorunun kırıldığı kaydedildi.Bu yıl beşinci kez sponsor oldukları Bahar Rallisi hakkında açıklama yapan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, "133 yıl önce ilk otomobili üreten Benz’den günümüze otomobil sektörüne yön vermeye devam ediyoruz. Bu değişimi bugün burada, 1950 model Mercedes-Benz 170 S’ten, 1999 model Mercedes-Benz 320 SL’e uzanan geniş bir yelpazede gözlemliyoruz" dedi.

ULUSLARARASI STATÜYE KAVUŞTU 

ULUSLARARASI STATÜYE KAVUŞTU Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, uluslararası klasmanda ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenleniyor. 
Edinilen bilgiye göre, Bahar Rallisi, bu yıl FIVA’nın ilk kez düzenlediği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması sebebiyle uluslararası bir kimliğe büründü. Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralamasının da belli olacağı bildirildi.

ÇEŞİTLİ MARKALARDAN KLASİKLER KATILIYOR

ÇEŞİTLİ MARKALARDAN KLASİKLER KATILIYORMercedes-Benz Bahar Rallisi 2019’a sadece 1950-1999 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobiller katılmıyor.Etkinlikte, Alfa Romeo, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Oldsmobile, Plymouth, Pontiac, Porsche, Rolls-Royce ve Volkswagen marka otomobillerin yanı sıra “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Ford Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Chevrolet Impala, Dodge Charger ve Dodge Challanger gibi otomobiller de yer alıyor. 
Yorumlar (0)
Haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.