Sivas'a şehit ateşi düştü

Sivas'a şehit ateşi düştü

VAN'ın Gürpınar ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından daha önceden menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 32 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Talha Emre Zileligil'in acı haberi memleketi Sivas'taki yakınlarını yasa boğdu.
Gürpınar ilçesi Yalınca Mahallesi yakınlarında askeri personel tarafından yoldaki menfezler kontrol edilirken PKK'lı teröristler tarafından daha önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Talha Emre Zileligil şehit düştü. Şehidin acı haberi Sivas Örtülüpınar Mahallesi'ndeki baba ocağına askeri yetkiler tarafından ulaştırıldı. Sağlık ekipleriyle beraber baba evine gelen askeri personel, acı haberi anne Zübeyde ve baba Aydın'a verdi. Acı haberi alan aile gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba ocağının bulunduğu apartman ve sokağa itfaiye ekipleri tarafından Türk bayrakları asıldı.
Aydın-Zübeyde Zileligil çiftinin 4 çocuğundan 2'incisi olan şehit Talha Emre Zileligil'in 2004 yılında göreve başladığı, bir süre önce eşinden boşandığı ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Zileligil'in naaşı yarın öğle namazı sonrası toprağa verilecek.

DHA

Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)