Taş: Biliyorsunuz Karadenizliyiz, burun farkıyla kazanacağımızı söylüyoruz

Taş: Biliyorsunuz Karadenizliyiz, burun farkıyla kazanacağımızı söylüyoruz

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, "Belediye başkanı seçilirsem kazanan Beyoğlu halkı olacak" ifadelerini kullandı.

Yurt gazetesinden Edda Sönmez'e konuşan Taş, CHP adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada teklifin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Birincisi bizim böyle bir düşüncemiz yoktu. Yani herhangi bir adaylık düşüncemiz veya adaylık için bir girişimimiz yoktu. Bu sene bizim partimiz seçimlere sokulmadı bu seçimde yine seçim dışı bırakıldık. Aslında örgütlenmemizi tamamlamamıza rağmen anti demokratik hükümlere takılarak yine seçim dışı kaldık. Doğal olarak partimiz seçime giremedi seçim dışı bırakıldık ama bizim herhangi bir partiyle oturup konuşalım seçim dışı kalmamızla herhangi bir yerden bir adaylık inşa edelim bir düşüncemiz söz konusu olmadı. Bu teklif bize CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi."

'ÖYLE BİR RAKAMIM YOK'

Seçimlerde 'burun farkıyla kazanacaklarını' söyleyen Taş ayrıca, kendisine yöneltilen "Yüzde kaç alırsınız?" sorusunu ise "Öyle bir rakamım yok. Ben diyorum ki burun farkıyla kazansak bile önemli. Burun farkıyla bile kazanacağız biliyorsunuz Karadenizliyiz. Karşımdaki aday da Karadenizli ama onun burnu benim kadar uzun değil. O yüzden biz burun farkıyla kazanacağımızı söylüyoruz. Kaç yıldır yönetimdeler ama Beyoğlu sorunlar yumağına dönüşmüş durumda" ifadeleriyle yanıtladı.

Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)