"Tekme tokat demiyorum"

"Tekme tokat demiyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Memur-Sen 6. Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, belediyelerdeki değişimlerin ardından, belediyelerde çalışan memurlara seslendi.

Erdoğan şunları kaydetti:

“İnsanoğlu hem cahildir hem zalimdir ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarını inanıyorum. Ne yapacak sana? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır."

AYNI ERDOĞAN 2016 VE 2017 YILLARINDA İSE 657 DEVLETİN BAŞINA BELADIR DEMİŞTİ”

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Erdoğan’ın 657 Nolu yasayla ilgili daha önce söylediklerinin videosunu paylaştı. Türkkan paylaştığı videoya “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in 6. Genel Kurulunda MemurSen çalışanlarına 657 güvencesi verdi. Aynı Erdoğan 2016 ve 2017 yıllarında ise 657 devletin başına beladır demişti. İzleyelim mi, ne dersiniz?” notunu düştü.

“TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİR TANESİ DE 657'DİR”

Videoda Erdoğan’ın 14 Temmuz 2017’de yaptığı konuşması yer aldı. Söz konusu konuşmada Erdoğan şunları söylüyor:

“Zaten, Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657'dir. Bu 657'nin de eğer bir mutabakat sağlanabilse aynen Batıda olduğu gibi 657'nin memur - işçi ayrımı değil tamamiyle çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım."

“TEKME TOKAT KAPIYA KOYALIM DEMİYORUM”

İYİ Partili Türkkan’ın paylaştığı videoda Erdoğan’ın 4 Ağustos 2016’daki sözleri de yer aldı. Erdoğan o tarihte yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Bak tekme tokat kapıya koyalım demiyorum. İhbar tazminatını verirsin, kıdem tazminatını verirsin başının çaresine bak dersin. Söylediğimiz bu. Hukuk da buna amir. Ben ekonomi okudum, iş hukuku okudum. Bunları biliyoruz. Ama kalkıp, devletin malı deniz yemeyen domuz... Girdin mi içeri aaa ölene kadar kal orada. Şimdi bunlardan devleti arındırma zamanıdır.”

Odatv.com

Yorumlar (0)
Haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.