Whatsapp Karanlık Mod nasıl kullanılır? Adım adım Whatsapp Karanlık Mod kullanma rehberi

Whatsapp Karanlık Mod nasıl kullanılır? Adım adım Whatsapp Karanlık Mod kullanma rehberi
Whatsapp Karanlık Mod nasıl kullanılır? sorusu android cihaz kullanıcıları tarafından yeni özelliğin gelmesiyle birlikte araştırılmaya başlandı. WhatsApp'ın Android beta sürümünde karanlık mod kullanılabilir. WhatsApp Android beta 2.20.13 sürümüne sahip olan kullanıcılar karanlık modu aktif edebiliyor. Bu özellik henüz iPhone kullanıcıları için sunulmadı.

WHATSAPP KARANLIK MOD NASIL KULLANILIR?

WHATSAPP KARANLIK MOD NASIL KULLANILIR?Öncelikli olarak WhatsApp'ın Android beta sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bunun için Google Play Store'da WhatsApp sekmesine girip, beta test kullanıcısı olmak istediğinizi belirten seçeneği işaretlemeniz ve beta testine katılmanız lazım. Bu seçenekte beta aşamasına katılmak birazcık zaman alabilir. Diğer bir seçenek olarak güvenli bir kaynaktan WhatsApp Android beta APK'sını indirip, telefonunuza kurabilirsiniz.

KARANLIK MOD ÖZELLİĞİNİN FAYDALARI NELERDİR?

KARANLIK MOD ÖZELLİĞİNİN FAYDALARI NELERDİR?OLED ve AMOLED ekran panellerine sahip olan akıllı telefonlarda, karanlık mod hem daha gerçek siyah renk görüntüsü elde etmemize yarıyor, hem de batarya performansının yükselmesini sağlıyor.
Batarya performansının yükselmesinin nedeni ise OLED ve AMOLED panellerde koyu renkli görüntülerin olduğu pikseller daha az güç harcıyor. Yani siyah renk göstermek isteyen pikseller, kapanıyor. Hem güç harcamamış oluyor, hem de daha doğru siyahı göstermiş oluyor.
Bu haber ile ilgili
Bu haberi yorumla
Yorum yaparak Kullanım Şartları, Topluluk Şartları ve Sorumluluk Reddi Beyanınını kabul etmiş sayılırsınız.
1 dakika da en fazla 1 yorum gönderebilirsiniz.
Yorumlar (0)