TRY/USD
5.9524
% +0,24
TRY/EUR
6.5579
% +0,19
GBP/TRY
7.7736
% +0,09
GAU/TRY
302.444
% +0,79

Son Güncelleme: 27.01.2020 - 18:28:06 (kaynak: investing.com)

Görevimiz.

Birinci görevimiz asla ve asla aldığımız haberlerin içeriklerini değiştirmeden daha okunaklı bir şekilde kullanıcıya REKLAMSIZ Sunmak.

Haber kaynaklarının emeklerine saygı duymak ve aldığımız bu haberlerin üzerinden maddi bir gelir elde etmemek.

Saydamlık bizim için çok önemli :) Topladığımız tüm haber verilerini nasıl işlediğimizi isteyen her kullanıcı görebilir.

%99.9 oranında kodlarımız açık kaynak olarak yayınlamaktayız, kalan %0.01 kısmı veritabanlarımızın şifrelerinin, bazı doğrulama anahtarlarının ve haber kaynaklarını aldığımız servis linklerinin bulunduğu environment(değişken kütüphanesi genellikle env.php) dosyamızdır.

Kodlarımıza aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz ve geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.
Ulak.news api.ulak.news


Topladığımız haberler ile ne yapacağız?

Ülkemizin bir haber arşiv sistemi oluşturup geçmişe yönelik çeşitli aramalar yapılabilmesi ve bu sistemin tüm herkese açık olmasını planlıyoruz.

Bu sistemi geliştirmek ve burada ki haberler üzerinden çeşitli somut veriler oluşturmak. Örneğin; Hangi aylarda en çok ne tür haberler okunmakta ? Bu yıl en çok hangi içerikli haberler okundu veya yazıldı ? Bu yıl en çok kim haber yayınladı ? Bu yıl ki yalan haber sayısı gibi veriler üretmek ve herkesin erişimine açık hale getirmek.

Belki de dünyanın şu anda ki en büyük problemi olan yalan haberler için bir yapay zeka oluşturmak ve otomatik yalan haber tespiti yapabilmek ve oluşturulan bu sistem üzerinden belki de haber yayınlanır yayınlanmaz saniyesinde doğruluğu hakkında belli bir fikrimiz olabilmesi...

Ve aklımıza fikir geldikçe ekliyoruz :)

Hangi teknolojiler kullanıyoruz?

 • MongDB
  Veritabanı olarak MongoDB.
 • php 7
  Tüm kodlar PHP ile yazıldı.
 • nginx
  Web sunucusu olarak Nginx
 • ubuntu
  Ubuntu ile çalışıyoruz :)
 • vestacp
  Panel yazılımımız.

İstatistikler

Gerçek zamanlı veri (01.01.1970 - 02:00:00)

İstatistikler alınamadı.