EkonomiGenelTürkiye

Emeklilere büyük müjde: SSK, Bağ-Kur, 4C ve EYT emeklilerine 34.000 TL ödeme onayı verildi!

# EMİKLİLERE 34.000 TL TOPLU ÖDEME MÜJDESİ!

SGK’dan milyonlarca emekliyi heyecanlandıran son dakika açıklaması geldi. Bu ödeme ile ilgili detayları sizin için derledik.

## SGK’nın Son Dakika Duyurusu

Emekliye bayram ettirecek müjdeyi akşam saatlerinde Sosyal Güvenlik Kurumu verdi. Yapılan son dakika açıklamasında, 4A 4B 4C emekli statüsündeki vatandaşlara toplu ödeme yapılacağı duyuruldu. Bu ödemeden yararlanmak için tek şart ise bir başvuru yapmak.

## Toplu Ödeme İçin Başvuru

Emekli olan vatandaşların, yazılı bir dilekçeyle sosyal güvenlik kurumuna başvuru yapmaları durumunda toplu ödeme alma hakkına sahip oldukları belirtildi. T.C. kimlik numarasıyla birlikte yazılan dilekçe ile SGK’ya başvuran emekliler, hafta başında 34.000 TL toplu ödeme alabilecekler. Başvurunun onaylanması durumunda ödeme yapılacak.

## SGK’nın Açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu, son dakika açıklamasında tüm emeklilerin bu ek ödemeyle ilgili başvuruda bulunabileceklerini duyurdu. Bu fırsattan yararlanmak için başvuru süresinin önemi de belirtildi. Başvurunun, 30 gün içinde yapılmış olması gerekiyor.

## Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yaptığı açıklamaya göre, emekliye verilecek olan nakit avans miktarı 34.000 TL olarak belirlendi. Emekliler, bu ödemeyi aldıktan sonra maaşlarının bağlanması durumunda taksit taksit geri ödeme yapabilecekler. Bu nakit avans imkanı ise tamamen faizsiz olarak sağlanacak. Emekliler, maaşlarının bağlanmasını beklerken rahat bir nefes almak istiyorlarsa SGK’ya yazılı başvuruda bulunarak bütçelerini rahatlatabilirler.

## Başvuru Süresi

SGK’nın açıklamasına göre, bu ödemeden sadece yazılı başvuru yapan emekliler faydalanabilecek. Bu nedenle, dilekçenin 30 gün içinde verilmiş olması gerekiyor. Bu sürenin aşılması durumunda ödeme yapılmayacak.

Bu müjdeli haberle milyonlarca emeklinin yüzü gülecek. SGK tarafından yapılan bu ödemeyle birlikte emekliler maddi anlamda rahatlama sağlayacaklar. Başvurularınızı bekliyoruz ve sağlıklı günler diliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.