EkonomiGenelTürkiye

Emekli Maaşlarına Müjdeli Haber! En Az 12.000 TL Artış

EMEKLİLERE SEVİNDİRİCİ EK ÖDEME DUYURUSU

Emekliler uzun bir süredir ek ödeme beklentisi içindeydi ve bu sabah saatlerinde sevindirici bir duyuru yapıldı. Artık milyonlarca emekli bu ay en az 12.000 TL ek ödeme alacak. Yani Ağustos ayına özel olarak en düşük emekli maaşı 12.000 TL olarak hesaplara yatacak. SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklisi olan tüm vatandaşlar bu ek ödemeden faydalanabilecek. Ancak, başvuru yapma şartı bulunmaktadır. Bu nedenle, ek ödeme fırsatını kaçırmak istemeyenler hemen başvurularını yapmalı ve ödeme hakkını ağustos ayının sonuna kadar kapsamak üzere güvence altına almalıdır.

BANKALAR EMEKLİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklisi olan vatandaşlar için bankalar harekete geçti. Temmuz ayında emeklilerin maaşlarına yapılan zammın ardından bankalarda da çalışmalar başladı. Emekli maaşı alan vatandaşlara yönelik promosyon teklifleri her geçen gün artıyor. Bugün de emekliler için yeni bir haber var. Sabah saatlerinde yapılan duyuru ile birlikte 16 milyon emekliye ek ödeme fırsatı sunulacağı bildirildi.

EMEKLİLER İÇİN KOŞULSUZ ŞARTSIZ NAKİT DESTEK

Özel bankalarda ve kamu bankalarında başlayan yeni promosyon kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler ödeme alma şansına sahip olacak. Emekliye verilecek ek ödeme miktarı en düşük 5000 TL olarak belirlendi ve maksimum 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Başvuru yapmak için herhangi bir ek koşul aranmıyor.

Emeklilere sağlanacak olan nakit destek ödemesi, koşulsuz ve şartsız olarak sunuldu. Kamu bankaları ve özel bankalar aracılığıyla başvuru yaparak emekliler hemen ödemelerinden faydalanabilecek. Ek ödeme, sadece 3 yıl boyunca emekli maaşınızı seçtiğiniz bankaya taşıma taahhüdü karşılığında verilecek. Herhangi bir ek şart aranmamaktadır. Bankaların promosyon kampanyaları hakkında daha fazla bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebilir veya banka şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.