EkonomiGenelTürkiye

Devlet memuru olmak isteyenler için müjde! Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan şoför, hizmetli, koruma ve güvenlik görevlisi için fırsatları kaçırmayın!

Devlet Memuru Olmak İstiyorum Diyorsanız Fırsatı Kaçırmayın! Cumhurbaşkanı Tarafından İmzalanan Kararname ile Kadrolar Açıldı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yeni Kadrolar Oluşturuldu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan bazı kamu kurum ve kuruluşlarında kadro ihdas edilmesi ve bazı kadroların iptal edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 151), 10 Ağustos 2023 tarihli ve 32275 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan kararnameyle birlikte, devlet memuru olmak isteyenler için pek çok kamu kurumunda yeni kadrolar açıldı. Temmuz ayı itibariyle asgari memur maaşı 22 bin TL’ye yükseltilirken, yüksek maaş beklentisiyle memur olmak isteyenlerin sayısında büyük bir artış yaşandı.

32275 Sayılı Kararname Hakkında Detaylar

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında, mevcut kadrolar iptal edilerek yeni kadrolar ihdas edildi. Ekli (1) ve (2) sayılı listede yer alan kadrolar, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin eki (1) sayılı Cetvelin ilgili bölümlerine eklenmiştir. Ayrıca, ekli (3) sayılı listede yer alan kadrolar iptal edilerek, 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi eki (1) sayılı Cetvelin ilgili bölümlerinden çıkarılmıştır. Ekli (2) sayılı listede yer alan kadrolar ise, bu kadrolara atama yapıldıktan sonra herhangi bir sebep ile boşalması durumunda otomatik olarak iptal edilmiş sayılır. Boşalan kadroların bildirimi ise boşaldıkları tarihten itibaren bir ay içinde Kamu Personel Bilgi Sistemi’nde yer alan kuruma yapılır.

Yeni Kadrolar İçin Başvuru Süreci

Yeni açılan kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilgili kurumların yayımlayacakları personel alım ilanlarını takip etmeleri yeterlidir. Kadroların dolması durumunda ise başvuru süreci sona erecektir.

Devlet memuriyetine ilgi duyan ve bu fırsatı değerlendirmek isteyen adayların, güncel kadrolar ve başvuru şartları hakkında ilgili kamu kurumlarının duyurularını takip etmeleri önemlidir. Kamu kurumlarındaki kadro sayısının artması, istihdam fırsatlarındaki çeşitliliği ve rekabet ortamını olumlu yönde etkileyecektir.

Devlet memuru olmak isteyenler için müjde! Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan şoför, hizmetli, koruma ve güvenlik görevlisi için fırsatları kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.