EkonomiGenelTürkiye

Baydöner’in Halka Arz Talep Toplama Tarihleri Açıklandı

Şirketin 70 Milyon TL Sermaye Artırımı ile Halka Arz Edilecek

Şirketin sermayesini artırmak amacıyla gerçekleştirilen 84 milyon TL’lik bedelli artırım sürecinde, toplamda 18 milyon TL değerinde pay halka arz edilecek. Bu paylardan 2 milyon TL’si Ferudun Tunçer’e, 2 milyon TL’si ise Levent Yılmaz’a ait olan B grubu paylardan oluşmaktadır.

Halka Arz Fiyatı

Halka arz edilecek olan 1 TL nominal değerli paylar, 21,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Halka Arza Katılmak İsteyen Yatırımcılar İçin Başvuru

Halka arza katılmak isteyen yatırımcıların, satış süresi boyunca işlem yapmaya yetkili yatırım kuruluşlarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem yapma yetkisi olan kuruluşlar, yatırımcı taleplerini değerlendirecek ve işlemleri gerçekleştirecektir.

Şirketin açıklamasına göre, halka arz yoluyla ihraç edilecek yeni paylar ile elde edilecek fonlar, büyük ölçüde şirketin faaliyetlerini genişletme ve yeni yatırımları finanse etmek amacıyla kullanılacaktır. İhale edilen payların yüzde 25-35’lik kısmı, restoranların ihtiyaç duyduğu kırmızı et işleme ve tereyağı üretim tesisi faaliyetlerini desteklemek için kullanılacak. Yüzde 35-45’lik kısım ise işletme sermayesini finanse etmeye ayrılacak. Ayrıca, yüzde 15-20’lik bölüm finansal borçların geri ödenmesinde kullanılacakken, yüzde 15-30’luk kısım şirketin büyüme finansmanına tahsis edilecektir.

Baydöner'in Halka Arz Talep Toplama Tarihleri Açıklandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.