EkonomiGenelTürkiye

Bugün Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara aktarılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: Türkiye Aile Destek Programı’ndan yapılan ödemeler bugün itibarıyla hesaplara yatırılacak.

Aile Destek Programı ile Hanelere 4,3 Milyar TL Ödeme Yapılacak

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4,3 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Türkiye Aile Destek Programı, 2022 yılında başlatıldı ve geçtiğimiz ay yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla bir yıl daha uzatıldı. Bakan Göktaş, destek kapsamında hanelere bu yıl içinde 30,6 milyar TL ödeme yapıldığını bildirdi.

Bakan Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan destek tutarının 43,7 milyar TL’yi aştığını kaydetti.

Aile Destek Programı ile Sosyal Refah Paylaşımı

Bakan Göktaş, sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açılarıyla güçlü bir sosyal yardım sistemi yürüttüklerini belirtti. “Büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelerin gelirlerine göre 850 TL ile 1.250 TL arasında destek sağlandığını ifade eden Göktaş, şunları söyledi:

“İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı’nda yapılan ödemeler bugün hesaplara yatırılıyor. Bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,3 milyar TL destek vereceğiz.”

Ekim 2022’de Eklendi: Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği

Bakan Göktaş, Ekim 2022’de Türkiye Aile Destek Programı’na Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği’nin eklendiğini hatırlattı ve şunları kaydetti:

“Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize aylık 350 TL ile 650 TL arasında ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize aylık 112 TL ile 225 TL arasında ödeme yapıyoruz.”

Bugün Aile Destek Programı ödemeleri hesaplara aktarılıyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.