EkonomiGenelTürkiye

Göktaş’tan müjdeli haber! Hesaplarınızı kontrol edin, 2.125 TL sosyal destek ödemesi yattı!

Bakan Göktaş müjdeyi patlattı! Hemen hesapları kontrol edin 2.125 TL sosyal destek ödemesi yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı son dakika açıklamasıyla milyonlarca kişinin beklediği sosyal destek ödemesinin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI AĞUSTOS 2023 ÖDEMESİ HESAPLARA YATIRILDI!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş resmi açıklamasında beklenen ödemelerin hesaplara yatırıldığını müjdeledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye Aile Destek Programı için süre uzatılmıştı.

Bakan Göktaş, “Büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere bu ay 4,3 milyar TL destek vereceğiz” şeklinde konuşarak beklenen ödemelerin hesaplara aktarılmaya başlandığını belirtti.

Akaryakıt fiyatlarına bu sefer DEV indirim! Pompada litre başına ödenen ücret artık çok daha uygun olacak
HAYIRLI OLSUN diyerek duyuruldu! Halkbank imzaladı en yüksek promosyon 13.150 TL oldu
Çocuklu aileye 5.500 TL devlet yardımı! Erdoğan imzaladı Resmi Gazete’de yayımlandı

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ KAÇ TL, NE KADAR?

Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize aylık 350 TL – 650 TL tutarlarında ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize aylık 112 TL – 225 TL arasında ödeme yapıyoruz” diyerek 1.250 TL olarak ödenen rakamlara yapılan ek ödemelerle söz konusu destek tutarının hanelere göre 2 Bin TL üzerine kadar çıkabildiğini ifade etti.

Başvuru sahiplerine gün içerisinde ödemeler kademeli olarak yatırılacak. IBAN numarası olan kişiler ödemelerini banka hesaplarından alırken banka hesabı olmayan kişilere ise ödemeler PTT şubeleri üzerinden elden yapılacak.

Göktaş'tan müjdeli haber! Hesaplarınızı kontrol edin, 2.125 TL sosyal destek ödemesi yattı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.