EkonomiGenelTürkiye

İslam Memiş: Gram Altının 1.800 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

Altın Piyasasında Güncel Durum: İslam Memiş’ten Yorumlar

Ons Altın Analizi

Ons altın fiyatları ile ilgili yapılan değerlendirmeleri Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten dinledik. Ons altın için gelecek döneme dair önemli ipuçları veren Memiş, yatırımcıları da uyarmaktan geri kalmadı.

Fiyat Düşüşü Kalıcı mı?

İslam Memiş ons altın fiyatlarındaki düşüş trendini yorumladı. Önceden belirlediğimiz 1.890 dolar destek seviyesi beklenen bir gerilemeyle test edildi. Bugün itibarıyla 1.902 dolara kadar geri çekilmeler yaşandı ve söylediğimiz destek seviyesinin çalıştığını gördük. Bu düşüş trendi ne anlama geliyor? Dolar ve euro cinsinden işlem gerçekleştirecek olanlar için bu düşüşler bir alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Ekim ayından sonra, ons altında hızlı bir atak bekleyen yatırımcılar bu seviyeleri de fırsat olarak değerlendireceklerdir. Ekim ayından itibaren ons altının 2.080 dolar ve 2.150 dolar seviyelerini görmeye başlayacağını düşünüyoruz. Yılın son çeyreği için hazırlık yapmak isteyen yatırımcılar şu anki düşüşleri bir alım fırsatı olarak görebilirler. Ons altındaki gerileme dolar endeksinden kaynaklanıyor ve bu fiyatların kalıcı olmadığını söyleyebiliriz.

Gram Altın Analizi

İslam Memiş, gram altın piyasasındaki durumu da yakından takip ediyor. Makas aralığına dikkat çeken Memiş, yatırımcıları bu konuda uyarıyor.

Makas Aralığına Dikkat!

Gram altın piyasasında makas aralığına dikkat çeken İslam Memiş, internet üzerinde dolaşan 1.660 TL rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirtiyor. Gram altın şu anda 1.712 TL seviyesinde bulunuyor. Ekran fiyatı ile serbest piyasa fiyatı arasındaki 50 TL’lik makas aralığı devam ediyor. Bu makas aralığı ilerleyen dönemde açılsa da kapanmayacağını belirtmek gerekiyor. Alım satım yaparken bu makas aralığını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Gram Altın Fiyat Tahmini

İslam Memiş, gram altın fiyatları hakkında tahminlerini de paylaştı. Gram altın serbest piyasada 1.720 TL seviyesine ulaştı. 1.700 TL’nin altında yaşanmasını beklemiyoruz, bu rakamlar daha çok sanal ortamda görülebilir. Ekim ayından itibaren gram altında 1.800 TL üzerini konuşacağımızı düşünüyoruz. 1.880 TL seviyesi hedef olabilir. Gelecek yıl düğün planı yapan vatandaşlarımız varsa altınlarını şimdi almalarını tavsiye ediyoruz. Gram altının daha da düşmeyeceğini öngörüyoruz.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ve yorumlar, İslam Memiş’e aittir. Yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

İslam Memiş: Gram Altının 1.800 TL Olacağı Tarihi Açıkladı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.