EkonomiGenelTürkiye

21 Ağustos’ta Başvurunu Yap, Her Ay 500 TL Öğrenim Yardımı Al

21 Ağustos’ta başvurular başlıyor! İnternet üzerinden başvuru yapanlara her ay 500 TL öğrenim yardımı ödenecek – Ekonomideki dalgalanma ne yazık ki okula giden çocuklu aileler için bu yıl kırtasiye harcamalarının artmasına neden oldu.

Yükselen Enflasyon ve Okul Alışverişi

Enflasyondaki artış nedeniyle fiyatlar rekor seviyelere ulaşırken, okul alışverişi yapan ailelerin masrafları da arttı. Devlet, ihtiyaç sahibi aileleri korumak amacıyla sosyal yardımlarını sunarken belediyeler de desteğini esirgemedi.

Belediyelerin Kırtasiye Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Öğrenim Yardımı” başvurularının 21 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. Lise ve dengi okullarda öğrencilere maddi destek sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da bu uygulamaya devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, öğrenim yardımı başvurularının 21 Ağustos Pazartesi günü başlayacağı belirtilmektedir. Başvurular, 22 Eylül 2023 Cuma gününe kadar belediye resmi web sitesi üzerinden devam edecek olup, öğrenciler talep edilen resmi evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki kayıt ofisine teslim etmelidir.

Öğrenim Yardımı Detayları

Hak kazanan 5 bin öğrenciye 10 ay boyunca aylık 500 TL öğrenim yardımı verilecektir. Toplamda 25 milyon lira destek sağlanacaktır.

E-Devlet Kırtasiye Yardımı

Eğer maddi yardıma ihtiyacınız varsa, yaşadığınız ildeki sosyal yardım kuruluşlarına başvuru yapabilir veya e-Devlet üzerinden aile destek ödemesi başvurusunda bulunarak bu yardımlardan faydalanabilirsiniz.

21 Ağustos'ta Başvurunu Yap, Her Ay 500 TL Öğrenim Yardımı Al

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.