EkonomiGenelTürkiye

GSB KYK Yurtları İçin İşçi ve Personel Alımı İlanı

GSB Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından düzenli olarak temizlik personeli bakımı, onarımı görevlisi alımı yapılmaktadır. Yapılan alımlarla birlikte KYK yurtlarında öğrencilere hizmet verebilmek amacıyla istihdam sağlanır. Düzenli olarak yapılan bu alımlarla KPSS şartı olmadan en az lise mezunlarından alım gerçekleşir. Yurtlar sayısı farklılık göstermekle birlikte Türkiye genelinde bulunduğu için başvurular da 81 ilden kabul edilir. Konuya ilişkin detayları kamupersonelialim.com ekibi olarak sizlere haberimizde sunduk.

Yurtlarda Kamu Personeli Alımı Müracaat Şartları Nedir?

KYK yurtlarında çalışacak personel için genellikle en az lise mezunu olma şartı aranır. Bazı pozisyonlar için ise öğrenci işleri, idari işler veya teknik pozisyonlar gibi daha özel eğitim gereksinimleri olabilir.

Kamu kurumlarında işe alınacak personelin belirlenmesinde KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) puanı genellikle kullanılır. KYK’nın personel alım ilanlarında hangi KPSS puan türünün gerektiği ve en düşük puan sınırı belirtilir veya KPSS’siz kura ile alım olabilir.

Bazı pozisyonlar için yaş sınırları uygulanabilir. KYK yurtlarında çalışacak personel için yaş sınırları, pozisyon ve alınacak kişi sayısına göre değişebilir.

Sağlık açısından belirli bir standardı karşılayabilme şartı vardır. Bu nedenle adaylar genellikle bir sağlık muayenesinden geçirilirler.

KYK personeli olarak çalışacak adaylardan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılır. Bu, adayların geçmişlerinin güvenlik açısından temiz olduğunu göstermelidir.

İlgili pozisyonlarda iş deneyimi aranabilir. Özellikle yönetim, idari, teknik veya özel alanlarda çalışacak personelde daha önceki iş deneyimi talep edilebilir.

Mülakat Şartı

Yurtlarında personel alımı süreci, genellikle başvuru, yazılı sınav (KPSS), mülakat, sağlık muayenesi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması aşamalarını içerebilir. Fakat noter kurası ile de alım olmaktadır.

İşçi Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Alınacak?

Başvurular için henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat okulların açılmasına sayılı günler kaldığı için, müracaatların ilerleyen günlerde başlayacağı tahmin edilmektedir.

GSB KYK Yurtları İçin İşçi ve Personel Alımı İlanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.