EkonomiGenelTürkiye

Akaryakıt fiyatları düştü: Aracı olanlar benzin istasyonuna akın etti!

Motorin Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor

Akaryakıt Fiyatlarındaki Son Değişiklikler

Brent petrolde yaşanan fiyat dalgalanmaları ve dolar kurundaki artış, benzin ve motorin fiyatlarına önemli bir etki yapmaktadır. Ek olarak, ÖTV ve KDV gibi vergiler de fiyatlar üzerindeki hareketliliği etkilemektedir. Son zamla birlikte, benzin ve motorin fiyatları 40 TL’ye yaklaşmıştır. Sürücülerin en çok merak ettikleri konulardan biri olan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son gelişmeler, sektörden gelen bilgilerle netleşmiştir. 18 Ağustos 2023 tarihine kadar akaryakıt fiyatlarında ne gibi değişiklikler olduğu merak edilmektedir.

Motorin fiyatlarının başından beri artış trendinde olduğu gözlemlenmekteydi, ancak son bilgilere göre bu trendde bir duraksama yaşanmış gibi görünmektedir. Sektör kaynaklarına göre, 18 Ağustos tarihi itibariyle motorin fiyatlarına 1,52 TL indirim yapılmıştır. Benzin fiyatlarıyla ilgili herhangi bir indirim ya da zam haberine ise rastlanmamıştır.

Güncel Akaryakıt Fiyatları Listesi

İstanbul Akaryakıt Fiyatları: İstanbul Anadolu Yakası’nda benzinin litre fiyatı 36,13 TL, motorin litre fiyatı 38,35 TL ve LPG’nin litre fiyatı 15,90 TL olarak belirlenmiştir. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki benzin ve motorin fiyatları aynı seviyede kalmıştır, ancak LPG’nin fiyatı 15,98 TL’ye yükselmiştir.

Ankara Akaryakıt Fiyatları: Başkent Ankara’da benzinin litre fiyatı 36,63 TL, motorinin litre fiyatı 38,83 TL ve LPG’nin litre fiyatı 16,15 TL olarak belirlenmiştir.

İzmir Akaryakıt Fiyatları: İzmir’de benzinin litre fiyatı 36,73 TL, motorin litre fiyatı 39,00 TL ve LPG’nin litre fiyatı 16,25 TL olarak uygulanmaktadır.

Akaryakıt fiyatları düştü: Aracı olanlar benzin istasyonuna akın etti!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.