EkonomiGenelTürkiye

PTT’de TC Kimliğe Anında 4500 TL Ödeme! Sosyal Yardım Başvurusu Gereksiz!

Emekli ve Memurlar İçin Artan Sosyal Yardımlar

Son dönemde emeklilere yapılan %25’lik zamın ardından memurlar da ekstra refah payıyla desteklendi. Sosyal yardım ödemeleri, genel olarak yapılan bu artıştan etkilendi. Özellikle Ağustos ayında, evde bakım maaşı gibi sosyal destek ödemeleri bu zamlardan olumlu anlamda etkilendi.

Evde Bakım Maaşı: Devletin Önemli Bir Sosyal Yardımı

Evde bakım maaşı, devlet tarafından sağlanan düzenli sosyal yardımlar arasında önemli bir yere sahip. Emekli ve memur maaşlarında gerçekleştirilen artışların ardından, bu tür yardımların miktarı da artış gösterdi. Evde bakım maaşı da bu artıştan faydalanan yardımlar arasında. Bu maaş, her ayın 15 ile 31 arasında hak sahiplerine ödeniyor. Geçtiğimiz Temmuz’da, bu maaşlar zamlı olarak 15 Temmuz’da yatırıldı.

Kimliğini Gösterene PTT’den 4500 TL

Bunun yanı sıra, sosyal destek kategorisinde farklı maaş türlerine de zam geldi. Örneğin; yaşlılık maaşı 1.997 TL’den 2.348 TL’ye, belirli engel oranlarına göre engelli maaşları ise 1.594 TL’den 1.874 TL’ye yükseldi. Ağır engelli bireyler için bu miktar 2.392 TL’den 2.811 TL’ye çıktı. Engelli yakınlarına verilen aylıklar ve silikozis hastalığından etkilenen bireylere verilen destekler de artırıldı.

Son olarak, evde bakım maaşındaki artışla birlikte, bu ay içerisinde ödeme miktarı 5.098 TL oldu. Hak sahipleri, bu maaşları Ağustos ayının 15 ile 31’i arasında alabilecekler.

PTT'de TC Kimliğe Anında 4500 TL Ödeme! Sosyal Yardım Başvurusu Gereksiz!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.