EkonomiGenelTürkiye

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: Yeni Maliyet Tablosu ve 10.000 TL Fark

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ ARTTI, MALİYETLER YÜKSELDİ

Vatandaşlar için bankacılık sektöründeki haberler her geçen gün moral bozucu bir hâl alıyor. Bankalar, Merkez Bankası’nın politika faizine ayak uydurarak ihtiyaç kredisi faizlerini artırdı ve bu da maliyetlerde bir yükselişe neden oldu. Vakıfbank da ihtiyaç kredisi faizini değiştiren bankalardan biri oldu ve müşterileri, ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde daha yüksek bir maliyetle karşılaşmaya başladı.

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASINDA MALİYET DEĞİŞİMİ

Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterileri artık daha yüksek bir maliyetle karşı karşıya kalıyor. Vakıfbank, aylık %2,75 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullandırırken, bu faiz oranını aylık %3,35’e yükseltti. Bu durum, ciddi bir maliyet artışına işaret ediyor. Vakıfbank müşterileri, eski ve yeni maliyetler arasındaki farkla karşılaşacaklar.

ESKİ MALİYETLE 50.000 TL KREDİ HESAPLAMASI

Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi faizi değişmeden önce yayınladığı maliyet tablosuna göre, 36 aylık vadeyle 50.000 TL ihtiyaç kredisi kullanıldığında aylık 2.490 TL kredi taksiti ödeniyordu. Bu kredi için toplam maliyet ise 89.670 TL’ye denk geliyordu. Yani müşteriler, 3 yıl boyunca toplamda 39.670 TL faiz maliyetiyle karşılaşıyordu.

YENİ MALİYETLE 50.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI

Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi faizini aylık %3,35’e yükseltmesinin ardından maliyetler değişti. Buna göre, 36 aylık vadeyle 50.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler, her ay 2.775 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 99.928 TL oluyor. Müşteriler, 50.000 TL’lik kredi için 3 yıl boyunca toplamda 49.928 TL faiz ödemek zorunda kalıyorlar. Faiz artışıyla birlikte, toplam maliyet yaklaşık olarak 10.000 TL yükseldi.

3 AY TAKSİT ERTELEME İMKANI

Vakıfbank müşterileri, artan maliyetlere rağmen bazı avantajları kullanmaya devam edebiliyorlar. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler, 3 ay taksit erteleme imkanından yararlanabiliyorlar. Böylece, kredi taksitlerinin hemen ödenmesine başlanmıyor. Müşteriler, 3 aylık ödemesiz dönemin ardından kredi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. 3 ay taksit erteleme kullanıldığında, kredi taksitleri yeniden hesaplanıyor çünkü ödeme planı 33 aya göre yapılmaktadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: Yeni Maliyet Tablosu ve 10.000 TL Fark

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.