EkonomiGenelTürkiye

ÖTV Muafiyetli Sıfır Otomobillerde Renault Clio, Dacia Duster, Kia Rio ve Hyundai Bayon Fiyat Listeleri!

Otomobil Alıcıları İçin ÖTV Muafiyeti Fırsatı!

Otomobil fiyatları Türkiye’de artarken, ÖTV muafiyeti ile avantajlı fiyatlar sunulmaktadır. Devlet, özel durumu olan vatandaşlara sıfır kilometre otomobil alımında büyük indirimler sağlamaktadır. Bu şekilde araç almak avantajlı olmasına rağmen ÖTV muafiyeti koşulları merak konusu olmaktadır.

ÖTV Muafiyeti Kimlere Verilir?

Sıfır kilometre otomobilde ÖTV muafiyeti hakkı herkese verilmemektedir. Bu avantaj sadece belirli oranda engeli olan vatandaşlara sağlanır. Engelli raporu olan vatandaşlar, tamamen ÖTV’siz olarak sıfır kilometre otomobil satın alabilmektedir. Bu hak 5 yılda bir verilir ve satın alınan sıfır otomobillerin ÖTV avantajından faydalanılan tutar devlete ödenmedikçe 5 yıl boyunca satılamaz. 5 yıllık süre dolduğunda ise herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

ÖTV Muafiyetli Sıfır Araçların Fiyatları

Kia Stonic modeli için Eylül ayında 965.000 TL fiyat belirlenmiştir. Engelli muafiyeti olan ÖTV muafiyeti devreye girdiğinde, aracın fiyatı 536.000 TL’ye kadar düşmektedir.

Dacia Sandero Stepway de ÖTV muafiyetiyle satın alınabilmektedir. Firma, bu araç için 908.000 TL satış fiyatı belirlemiştir. ÖTV muafiyeti uygulandığında, aracı 505.000 TL’ye satın almak mümkündür.

Skoda Fabia, tercih edilen araçlardan biri olup, Eylül ayında 954.900 TL fiyat açıklanmıştır. ÖTV muafiyetiyle aracın fiyatı 531.000 TL’ye kadar düşmektedir.

Dacia Duster, popüler SUV modellerinden biridir ve ÖTV muafiyetiyle satın alınabilmektedir. Şu anda 985.000 TL liste fiyatıyla satılan aracı, ÖTV muafiyeti kullanarak 547.000 TL’ye satın almak mümkündür.

Kia Rio, ÖTV muafiyetinden faydalanılan sıfır kilometre araçlardan biridir. Eylül ayında liste fiyatı 955.000 TL olarak belirtilmişken, ÖTV muafiyeti avantajıyla satış fiyatı 531.000 TL’ye kadar düşmektedir.

Renault Clio’nun üst versiyonu için firma 959.900 TL satış fiyatı açıklamıştır. ÖTV muafiyeti uygulandığında, satış fiyatı 533.000 TL’ye düşmektedir.

Hyundai Bayon da ÖTV muafiyetiyle satın alınabilmektedir. Bu araç 950.000 TL’ye satılmaktadır ve ÖTV muafiyeti sonrasında fiyat 528.000 TL’ye kadar düşmektedir.

ÖTV muafiyeti listesinde yer alan bir diğer araç, Citroen C3’tür. Bu model için 943.800 TL fiyat belirlenmiştir. ÖTV muafiyetine sahip olanlar, aracı 525.000 TL’ye satın alabilmektedir.

Seat Arona da ÖTV muafiyetiyle satın alınabilirken, firma bu araç için 979.000 TL satış fiyatı belirlemiştir. ÖTV muafiyeti uygulandığında, aracı 542.000 TL’ye satın almak mümkündür.

ÖTV Muafiyetli Sıfır Otomobillerde Renault Clio, Dacia Duster, Kia Rio ve Hyundai Bayon Fiyat Listeleri!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.