EkonomiGenelTürkiye

Kritik Uyarı: 6 Eylül Çarşamba Sabahı Felaket Saati Belirlendi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahmin Raporuna Göre Hava Durumu

SEO Başlık: Türkiye’de Güncel Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan güncel hava durumu tahmin raporuna göre Türkiye’nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Sinop, Osmaniye, Kars ve Ardahan çevreleri ile Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir havanın hakim olması tahmin ediliyor.

Öğleden sonra İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güneybatısında yoğunlaşacak olan yağışların, akşam ve gece saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava Sıcaklığı

Ülkemizin genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar

Kuzey kesimlerde kuzeyli, güney kesimlerde güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgarlar bekleniyor. Ancak Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan bölgelerde yağış anında kuvvetli rüzgarların (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Öğleden sonra İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güneybatısında yoğunlaşacak olan yağışların (21-50 kg/m²) olumsuzluklara neden olabileceği belirtiliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Marmara Bölgesi

Marmara Bölgesi’nde parçalı yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin kuzey ve doğusunda yerel sağanak yağışlar bekleniyor. Rüzgarın ise bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Edirne, İstanbul, Kırklareli ve Sakarya’da ise parçalı yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Özellikle İstanbul’un Anadolu Yakası’nda sabah saatlerinde, öğleden sonra ise kuzey kesimlerde yerel sağanak yağışlar bekleniyor.

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi’nde parçalı yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin iç kesimlerinde yerel sağanak yağışlar bekleniyor. Denizli, Uşak, Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya’nın güney ilçelerinde yer yer kuvvetli yağışların olması bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi

Akdeniz Bölgesi’nde parçalı yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Osmaniye, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde yerel sağanak yağ

Kritik Uyarı: 6 Eylül Çarşamba Sabahı Felaket Saati Belirlendi!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.