EkonomiGenelTürkiye

“ÖTV ve KDV’siz Telefonlarda Üst Limit: 7 Milyon Üniversite Öğrencisi İçin!”

Gençlere Vergisiz Telefon Fırsatı Yolda

AKP seçim beyannamesi içerisinde yer alan gençler için vergisiz telefon satışı konusunda çalışmalarda son aşamaya gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, bir sonraki kabinede konunun gündeme alınacağını belirtti.

ÖTV’siz Telefon Uygulaması Hakkında Detaylar

Yenişafak Gazetesi’nden Resul Ekrem Şahan’ın haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın çalışmalarını yaptığı ÖTV’siz telefon uygulamasının ilk etapta 10 bin TL’ye kadar olan telefonları kapsaması öngörüldü. Konu ile ilgili açıklamanın kısa süre içinde yapılması bekleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ilk kabine toplantısında yapacağı sunumda ÖTV’siz telefon konusunu da gündeme getirecek.

Yerli Üretim Yapan Firmaları Kapsıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından geçerse, Erdoğan’ın kabine sonrası konu hakkında açıklamalarda bulunması bekleniyor. Gençlere vergisiz telefon fırsatı yalnızca yerli üretim yapan markaları kapsayacak. Bu telefonlar arasında Türkiye’de üretilen 15 markanın yer alması bekleniyor. Söz konusu düzenlemenin ülkemizde üretim yapan firmaları destekleyecek şekilde olması da dikkat çekti.

7 Milyon Öğrenci Yararlanacak

ÖTV ve KDV’siz cep telefonundan, üniversite öğrencilerinin tamamı gelirlerine bakılmaksızın, yüksek okul ve açıköğretimde okuyanlar dahil, 7 milyon öğrenci yararlanacak. Bir defaya mahsus üniversite öğrencilerinin alacakları telefon, tablet ve bilgisayarlardan vergi alınmayacak. Akıllı telefon ve bilgisayarlardaki vergi muafiyetinden yalnızca ön lisans ve lisans bölümünde eğitim alan öğrenciler yararlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.