EkonomiGenelTürkiye

“Hızla Artan Akaryakıt Fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir’deki Shell, Opet, BP İstasyonlarında!”

PETROL FİYATLARINDA İKİNCİ ZAM GELECEK

Pandemi süreci ve Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte yukarı yönlü bir grafik izleyen petrol fiyatları, daha sonrasında dünya genelinde düşüşe geçmiş olsa da, 28 Mayıs seçimlerinin ardından ÖTV’ye getirilen ilave artışlarla birlikte akaryakıt fiyatlarına tek gecede 7-8 liralık bir zam yapılmıştı.

Bu Gece 2 Lira Birden Zamlanacak

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, Motorinin litre fiyatına 13 Eylül’den itibaren 2,03 TL zam geliyor. Geçtiğimiz haftalarda da sık sık yapılan artışlar sonrasında vatandaş arabanın kontağını çalıştırmaya korkarken, zam haberini alan yüz binlerce araç sahibi, yeni fiyat pompaya yansımadan deposunu doldurabilmek için akaryakıt istasyonlarına koştu.

Motorin Litre Fiyatı 40 Lirayı Geçti!

Bu gece itibarıyla yapılacak zam sonrasında motorinin litre fiyatı İstanbul’da yaklaşık olarak 40,03, Ankara’da 40,57 ve İzmir’de ise 40,74 TL’ye yükselecek.

En Kısa Zamanda Benzin Fiyatlarına da Yansıması Bekleniyor

Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanan akaryakıt fiyatları, brent petroldeki rekor yükseliş sonrasında yeni bir artış için gün sayıyor.

Uzmanlar, motorin fiyatlarındaki artışa ek olarak ilerleyen günlerde benzin fiyatlarında da benzer bir zam haberinin gelmesine kesin gözüyle bakarken, dolar kurunda yaşanan oynaklık nedeniyle yılın geri kalan bölümünde de akaryakıt zamlarının devam edeceği görüşünde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.