EkonomiGenelTürkiye

Erdoğan’dan Ek Ders Ücretleri İçin Yüzde 25 Artış Açıklaması!

SEO Başlığı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğretmenlere Sağlanacak Artış ile Burslarda Zam Açıklaması

Alt Başlıklar:
– Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açılış Törenindeki Konuşması
– Öğretmenlere Yüzde 25 Artış Sağlanacak
– Burslarda Döviz Bazında Yüzde 26-27 Zam Yapılıyor
– Eğitimde Yapıcı Eleştirilere Açık Olmak
– Yeni Anayasa Tartışması ve CHP’li Tanrıkulu’na Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25 artışa gideceklerini açıklarken “Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış olacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin burs oranlarında da okudukları ülkenin şartlarına göre yükseltiklerinden söz ederken “Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapmış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sivil anayasa ilişkin değerlendirmelerde bulunurken CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözlerine ilişkin de tepki gösterdi.

**Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açılış Törenindeki Konuşması**

2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere bütün eğitim öğretim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Pazartesi öğrencilerimiz öğretmenleriyle ve okullarıyla buluştu. Ülkemizin 81 vilayetinde ilçelerinden köylerine kadar her karışında aşkla çalışan eğitim ordumuzun her bir neferine ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bizden koparılan şehit öğretmenlerimizi unutmayacağız. İnsanımızın gönlünü fetheden şehit Aybüke Yalçın’ın ismini ülkemizin en büyük petrol rezervine sahip Gudi Gabar’daki petrol sahasına verdik.

“2002’den Beri Boş Durmadık”

29 Ekim tarihinde bu önemli yıl dönümüne ulaşmanın gururunu hep birlikte yaşacağız. Bir asır önce olduğu gibi 85 milyon el ele gönül gönüle vererek Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edeceğiz. Tarih boyunca nice engeli aşan, nice imkansızı başaran mücadeleci milletin evlatları olarak bu hedefimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. 21 yıllık emek, özveri ve çalışma vardır. Biz 21 yılda neyi başardığımızı çok iyi biliyoruz. Biz 2002’den beri boş durmadık.

**Öğretmenlere Yüzde 25 Artış Sağlanacak**

Eğitimden teknolojiye, ulaştırmadan savunmaya, demokrasiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda çok ciddi hazırlıklar yaptık. Eğitime daima özel önem ve öncelik verdik. Derslik sayımız 620 bine çıktı. 1 milyon 200 bin öğretmenimiz var.

Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış olacağız.

**Burslarda Döviz Bazında Yüzde 26-27 Zam Yapılıyor**

Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz. Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapmış oluyoruz.

**Eğitimde Yapıcı Eleştirilere Açık Olmak**

Eğitim meselesinde siyasi görüşü ne olursa tüm paydaşların yapıcı eleştirilere açığız. Yapılan her çalışmaya kapı duvar olmak yerine eğitimde kaliteyi artıracak projeler sunulsun ama doğrudan istikbalimizi ilgilendiren eğitim konusu ideolojik kakofoniye mahkum edilmesin.

**Yeni Anayasa Tartışması ve CHP’li Tanrıkulu’na Tepki**

Türk demokrasisi sivil anayasaya yapacak olgunluğa ulaşmış 15 Temmuz ihanetinden alnının akıyla çıkarak rüştünü ispat etmiştir. Sivil bir anayasa, amaçlarımıza ulaşmayı daha kolaylaştıracaktır. Sivil anayasa ile ilgili de tüm aktörler bu sürece pozitif katkı vermelidir.

Bir tane sözde milletvekili çıkmış benim Mehmetçiğime saldırıyor. Mensubu olduğu parti kalkıp da bu milletvekili müsveddesine en ufak bir söz söylemiyor. Biz Mehmetçiğimize hiçbir gücün dokunmasına müsaade etmeyiz.

Erdoğan'dan Ek Ders Ücretleri İçin Yüzde 25 Artış Açıklaması!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.