EkonomiGenelTürkiye

Akaryakıt fiyatları: Son dakika! Benzin ve motorin fiyatları güncellendi

**Akaryakıt Fiyatları Vatandaşları Endişelendiriyor**

**Akaryakıt Fiyatları Yıl Sonunda 50 TL’yi Geçecek**

Akaryakıt sektöründen elde edilen bilgilere göre, benzin ve motorin fiyatları hızla yükselişe geçecek. Yıl sonunda, benzin ve motorin litre fiyatlarının 50 TL’yi aşacağı bildirilirken, bu durum vatandaşların zor durumda kalmasına sebep olacak. Hem petrol fiyatlarının, hem de dolar kurunun yükselmesi, akaryakıt fiyatlarının artmasını kaçınılmaz hale getiriyor.

**Benzin Fiyatları**

Benzin fiyatlarına 124 Eylül 2023 Perşembe gününden itibaren 1,64 TL zam yapılmıştı. Bu zam ile birlikte benzinin litre fiyatı ilk defa 39 TL’yi aşmış oldu. Farklı illerde ise bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bugün itibariyle İstanbul’da benzinin litre fiyatı 38,52 TL, Ankara’da 39,10 TL ve İzmir’de 39,22 TL’dir.

**Motorin Fiyatları**

Motorin fiyatları da son günlerde artışlarla gündemde kalmaya devam ediyor. Son olarak 13 Eylül 2023 Çarşamba günü motorine 2,03 TL zam yapılmıştı. Bu zamla birlikte motorin fiyatı 40 TL’nin üzerine çıktı. Motorin’in litre fiyatı bugün İstanbul’da 40,04 TL, Ankara’da 40,57 TL ve İzmir’de 40,76 TL’dir.

**Motorine Yeni Zam Yolda**

Akaryakıt sektörü kaynaklarına göre, yeni haftada motorin fiyatına bir zam daha geleceği iddia ediliyor. Bu zam henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, pazartesi günü maliyetler yeniden hesaplandıktan sonra zamla ilgili yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Motorin için yapılacak zammın 1,50 TL ile 2,50 TL arasında değişmesi bekleniyor. Bu zamda dolar kurunun ve petrol fiyatlarının değişimi etkili olacak.

Akaryakıt fiyatları: Son dakika! Benzin ve motorin fiyatları güncellendi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.