EkonomiGenelTürkiye

Emekli maaşlarında son dakika gelişmesiyle en düşük maaş 10.470,75 TL olarak açıklandı.

Son Dakika Emekli Maaşı Haberleri: Seyyanen Zam Geliyor mu? Ak Parti’den Emekliye Ek Zam Müjdesi!

Gelişmelerle dolu son dakika emekli maaşı haberleri memurların toplu sözleşme zammı ardından SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yeni bir zam olacağı konusuyla konuşuluyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in son açıklamasına göre, emekli maaşı zamlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. İşte, en son emekli maaşı zammı ve seyyanen artış hakkında merak edilenler…

Seyyanen Zam Gelebilir

Gündeme gelen formüllerden biri seyyanen artış. Özellikle 7.500 TL’nin altında maaş alanlar için belirlenecek bir miktarla seyyanen artış yapılabilir.

Geçtiğimiz ay memurlara 8 bin 77 lira seyyanen artış yapılmıştı. Ancak seyyanen artış kararı alınırsa ne kadar olacağı ve hangi maaşlara ne zaman yansıtılacağı çalışma sonucunda belli olacak.

Ak Parti’den Emekliye Ek Zam Müjdesi!

Başkan Erdoğan’ın talimatıyla iki bakanlık da emekliye zam düzenlemesi için harekete geçti. En düşük emekli maaşını etkilemesi beklenen ara zam çalışması hakkında AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler’den açıklama geldi.

Aşağıdaki sözlerle emekli maaşlarına dair açıklama yaptı:

“Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içerisinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.”

“Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle birlikte merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor.”

Bakan Şimşek’ten Emekli Maaşı Zam Çalışması Hakkında Duyuru Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SSK ve Bağ-Kur emekli zammı için çalışmalarına devam ediyor. Son durumu Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıkladı:

“En düşük emekli maaşı için Cumhurbaşkanımızdan talimat aldık. Konu hakkında çalışmalarımız sürüyor. Emeklilerimiz bizim için çok değerli” dedi.

Başkan Erdoğan Doğruladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SSK ve Bağ-Kur emekli zammı için çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti dönüşünde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, emekli maaşı zammı ve memur toplu sözleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Emekliye zam düzenlemesiyle ilgili yaptığı açıklamada Başkan Erdoğan, “Emeklilerle ilgili bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” dedi.

Emekliye Cumhuriyet Bayramı İkramiyesi Verilecek mi?

Emekliye ek zam çalışmalarının yanı sıra milyonlarca kişi tarafından konuşulan bir diğer çalışma da var. Buna göre, Cumhuriyet Bayramı özelinde emekli ikramiyesi ödemesi için hazırlıklar başladı.

Her iki bakanlık da çalışmalarını sürdürüyor.

2023 Emekli Maaşı Ek Zam Yapılacak mı, Ne Zaman Yapılacak?

Faruk Erdem’in haberine göre;

Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşları için yeni düzenleme talimatını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e iletti. İki bakanlık çalışmalarını sürdürürken, AK Parti grubu da Meclis’e gelecek düzenleme

Emekli maaşlarında son dakika gelişmesiyle en düşük maaş 10.470,75 TL olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.