EkonomiGenelTürkiye

Öğrencilere 24 Eylül’e kadar başvuru yapmaları halinde 5.000 TL karşılıksız ödeme müjdesi!

Üniversitelere başarılı gençlere karşılıksız burs fırsatları

İstanbul Sanayi Odası Vakfı

İstanbul Sanayi Odası Vakfı, maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere karşılıksız burs imkanları sunuyor. Bu burs için başvurular 30 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bursiyer adayı öğrencilerin İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli illerindeki üniversitelerin mühendislik fakültelerinde yüzde 100 ÖSYM burslu tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olması gerekmektedir.

Türk Eğitim Vakfı

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere farklı burs imkanları sunmaktadır. Başvurular 24 Eylül tarihine kadar yapılabilir. Yükseköğretim bursu 2 bin 500 TL, üstün başarı bursu 5 bin TL, yüksek lisans bursu 3 bin 750 TL ve doktora bursu 5 bin TL olarak duyurulmuştur.

Rönesans Eğitim Vakfı

Rönesans Eğitim Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır. Başvurular online olarak alınmaktadır ve son başvuru tarihi 30 Eylül’dür.

İbrahim Bodur Kale Seramik Vakfı

İbrahim Bodur Kale Seramik Vakfı, belirli üniversitelerde okuyan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Bu bursu alabilmek için ara sınıflar için en az 2.5 genel başarı ortalamasına sahip olmak gerekmektedir. Son başvuru tarihi 10 Ekim’dir.

Abdi İbrahim Vakfı

Abdi İbrahim Vakfı, moleküler biyoloji ve genetik bölümünde birinci sınıfı tamamlamış başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vermektedir. Bu bursa başvurabilmek için belirlenen üniversitelerin öğrencisi olmak gerekmektedir. Başvuru tarihi ise 1-30 Eylül arasıdır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüleri Vakfı, çeşitli burs programlarıyla gençlere destek olmaktadır. Kardelenler, Öğretmen Çocukları, Trendyol Eğitim Bursu ve Elidor Kendi Yolumuzda burs programlarından oluşan TOG Gençlik Bursu’nun yanı sıra sanat ve bilim bursları da verilmektedir.

GübreTaş Eğitim Bursu

GübreTaş, çiftçi ailesinin çocuğu olan ve ziraat fakültelerinde belirlenen bölümlere kayıt yaptıran lisans öğrencilerine eğitime destek bursu sunmaktadır.

Sütaş

Sütaş, üstün başarı bursu ve başarı bursu olmak üzere farklı burslar sunmaktadır. Üstün başarı bursu için genel sıralamada ilk 15 bine girmiş olmak veya ara sınıfta okuyan öğrencilerin 75 üzerinden 3,5 veya 4.0 üzerinden 3,5 not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 20 Eylül’dür.

TÜBİTAK

TÜBİTAK, sayısal, eşit ağırlıklı ve sözel bölümlerde başarılı olan öğrencilere burs imkanı sunmaktadır. Bu bursa başvurabilmek için YKS sonucunda sayısal bölümlerden ilk 25 bin arasına, eşit ağırlıklı ve sözel bölümlerden TYT puan türünde ilk 25 bin arasına girmiş ve belirli üniversitelerin örgün öğretim programlarından birine kayıt yaptırmış olmak gerekmektedir. Başvurular 9-27 Ekim tarihleri arasında alınacaktır.

Öğrencilere 24 Eylül'e kadar başvuru yapmaları halinde 5.000 TL karşılıksız ödeme müjdesi!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.