EkonomiGenelTürkiye

Bakan Işıkhan’dan aylık maaşlarla ilgili zam açıklaması yapıldı

Bakan Işıkhan’dan dev zam hamlesi! Emekli ve memurların aylık maaşları 33 Bin TL’ye kadar yükselecek!

Bakan Işıkhan’dan zam açıklaması
Çalışma Bakanı Işıkhan, emekli maaşlarına yapılacak zam çalışmalarının devam ettiğini ve memur ile memur emeklisine 33 Bin TL’lik müjde verdi. Bakan, maaş zamlarının %50 artırılacağını açıkladı.

En düşük 22 Bin TL, en yüksek 33 Bin TL
Bakan Işıkhan, milyonların heyecanla beklediği açıklamayı yaptı. Ocak 2024 tarihine işaret eden Bakan, “Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50’ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda tüm emekli ve memur maaşları karşısında enflasyonla mücadeleyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Bakan Işıkhan; EYT, SSK ve BAĞKUR’lulara seslendi
Bakan Işıkhan, SGK’da hala emeklilik mücadelesi süren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’li için açıklamada bulundu. Bakan, maaşı henüz bağlanmayan EYT’lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti.

SSK ve BAĞKUR’lu emekliler ile ilgili açıklamalarını sürdüren Bakan, “BAĞ-KUR prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200’e düşürülerek SSK’lılarla eşitlenecek. 1 milyon BAĞ-KUR’lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek.” şeklinde konuştu. Bakan ayrıca tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini ve yaşlı bakım sigortasının hayata geçirileceği düzenlemeler üzerinde çalışıldığını da vurguladı.

Bakan’ın açıklamalarına göre emekli ve memurlar için son 4 ay kaldığı ön görülüyor. 4 ayın sonunda Ocak 2024 itibariyle emekli ve memur maaşlarının zamlandığı ve milyonların cebinin dolacağı öngörülüyor.

Bakan Işıkhan'dan aylık maaşlarla ilgili zam açıklaması yapıldı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.