EkonomiGenelTürkiye

Erdoğan’dan Memur Maaşında Müjdeli Haber! 33 Bin TL’lik Dev İyileştirme Geliyor!

Memur Maaşı 33 Bin TL’ye Yükselecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, devlet memurları ve emekliler için gelecek yıl beklenen maaş artışlarını kamuoyuna duyurdu. Bakan Işıkhan, Ocak 2024’te gerçekleştirilecek olan maaş güncellemesiyle birlikte, en düşük devlet memuru maaşının şu anki 22 bin 17 TL’den yaklaşık olarak 33 bin TL’ye yükseleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Emeklilere Maaş Zammı Talimatı Verdi

Ayrıca, Bakan Işıkhan, emekli maaşları konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Çalışmaların tamamlanmasının ardından sonuçlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

EYT Maaşları Ne Zaman Ödenecek?

Bakan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda, 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işlemlerinin tamamlandığını ve kalan kişilerin de yıl sonuna kadar emekli maaşlarına kavuşacağını açıkladı.

Destek Ödemelerinde Yeni Düzenleme

Sosyal güvenlik reformları kapsamında gerçekleştirilecek destek ödemelerine de değinen Işıkhan, BAĞ-KUR prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200’e indirileceğini ve SSK’lılarla eşitleneceğini belirtti. Ayrıca, ev kadınlarına isteğe bağlı olarak prim desteği sağlanacağı ve Aile Koruma Kalkanı kapsamında ailelerin sigorta primlerinin karşılanacağı ifade edildi.

3600 Ek Gösterge Nasıl Uygulanacak?

Bakan Işıkhan son olarak, tüm birinci derece devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini ve yaşlı bakım sigortası uygulamasının hayata geçirileceğini duyurdu.

Erdoğan'dan Memur Maaşında Müjdeli Haber! 33 Bin TL'lik Dev İyileştirme Geliyor!

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.