EkonomiGenelTürkiye

“DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Kars’ta İşçi Alımı”

DSİ Personel Alımı İŞKUR İlanı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 24. Bölge Müdürlüğü Kars Şehri Kamu İşçi Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 24. Bölge Müdürlüğü Kars şehri kamu işçi alımı yapacağı açıklandı. İşkur ilanına göre 18 yaş ile 35 yaş arasında olanlar başvuru yapabilecek. En az ilkokul mezunu olan adaylar bu ilana başvuru yapabilir. Adaylar başvurularını 9 Ekim 2023 tarihine kadar aşağıda verilen iş ilan numarası ile yapabilir.

İşkur İlanına Başvuru Yapma Şartları

  1. İlan şartlarını taşıyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvuru yapılabilir. Başvuruların son tarihi tatil gününe rastladığında, başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
  2. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  3. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

Başvuru Süreci ve Kura Çekimi

Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı, kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday, sınav yapılmak üzere belirlenir. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirlendiği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

Belge Teslimi ve Kontrolü

Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler de dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

Sınav Duyurusu

Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, adayların adreslerine posta yoluyla ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Öncelik Hakkı ve Adres Değişikliği

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işveren tarafından davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

Geri Dönüşüm ve İşlem İptali

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilecek ve işe alım işlemi iptal edilecektir. İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Başvuru Koşulları

Başvuru yapan adaylar, son başvuru tarihinden önce Tarım Meslek Lisesi, Ziraat Teknolojileri Meslek Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Liselerinin ”Tarım Alanı, Tarım Teknolojileri, Bahçe Bitkileri, Tarla Bitkileri, Süs Bitkileri, Peyzaj, Tarım Alet ve Makineleri” dallarından herhangi birinden mezun olmalı veya ”Meb onaylı Bahçıvanlık Sertifikası”na sahip olmalıdır.

İlkokul mezunu olanlar da başvuru yapabilir.

İŞKUR 00007836611 ilan numarası ile başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.