EkonomiGenelTürkiye

“Emeklileri Heyecanlandıran Gelişme! Son Dakika: 5 Bin TL Emekli İkramiyesi!”

**Emeklilere 5 Bin TL Ödemenin Detayları Belli Oldu: İşte Tüm Bilinmesi Gerekenler**

Emekliler 5 bin TL ödemeyi duyunca ödemelerin ne zaman ve nasıl yatırılacağını merak etti. Milyonlarca emekli ödemelerle ilgili araştırmalarına hız kazandırırken, bütün emeklileri ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.

## Muhalefet Harekete Geçebilir

Özellikle çalışan emekliler bu durumdan hiç memnun değilken, konu ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Emekliler haklarını isterken, bu konunun muhalefet tarafından Anayasa Mahkemesi’ne taşınabileceği konuşulmaya başlandı.

### Emeklilere 5 Bin TL Ne Zaman Ödenecek?

Emekliler 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesini ne zaman alacağını merak etmeye başladı. Konu ile ilgili Erdoğan yaptığı açıklamasında ödemelerin Kasım ayında yapılacağını belirtti. Vatandaşlara verilen sözlerin takipçisi olduğunu da vurgulayan Cumhurbaşkanı, bu düzenlemede çalışan emeklilerin bu durumun dışında kaldıklarının da altını çizdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekliler için yaptığı o açıklama:

“Bilhassa emeklilerimizin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bunun için bakanlarımıza yeni hazırlıklar yapmaları noktasında gerekli talimatları vermiştim. Kabine toplantımızda yaptığımız kapsamlı değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni bir karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler kasım ayının ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır”

Bununla birlikte yılbaşında emeklilerin durumlarının yeniden gözden geçirileceği ve o zamanda her türlü fedakarlığın yapılacağını da sözlerine ekledi.

Emekliler şimdi muhalefetin bu duruma karşı harekete geçip geçmeyeceğini heyecanla beklemeye başladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.