EkonomiGenelTürkiye

Filistinli Çocukların Anısına Kütahya’da Beyaz Balonlar Uçuruldu.

Filistin’deki İnsanlık Dramı: Kütahya’dan Filistin’e Destek

İsrail Saldırıları Altında Artan İnsanlık Dramı
Filistin’de yaşanan insanlık dramı her geçen gün biraz daha büyürken İsrail tarafından yapılan saldırılarda hayatını kaybeden çocukların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Dünyanın sessiz kalmayı tercih ettiği saldırılarda İsrail tarafından kullanılan orantısız güç büyük bir insanlık dramına neden olurken Kütahya’da İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için gökyüzüne beyaz balonlar bırakıldı.

Kütahya’dan Filistin’e Destek
Kütahyalı çocuklar, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Temsilciliğinin organizasyonu ile İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli yaşıtları için Ulu Camii önünden gökyüzüne beyaz balonlar saldı. Düzenlenen tören ile gökyüzüne beyaz balonlar bırakılırken konuşma yapan grup ardından dualar ederek alanı terk etti.

KÜTAHYA’DAN FİLİSTİN’E DESTEK!
TÜGVA Kütahya Temsilcisi Saidi Furkan Coşgun, İsrail’in saldırıları sonucu Filistin’de her gün 120 çocuğun şehit edildiğini belirtti.

Filistin’deki Çocuklar
Coşgun, “Filistin’de çocuklar, oyuncaklarla oynamaları gerekirken maalesef şarapnel parçalarıyla oynuyor. Hayal kurmaları gerekirken korkudan düşünemiyorlar. Buradaki tutumumuzla zulmeden kanlı eller ve şehit düşen küçük bedenler, anne ve babaların feryadı ve özgür Kudüs hatırlansın istiyoruz.”

Avrupa’da, ABD’de bir çocuğun tırnağı kırılsa dünya sallanıyor, yaygara koparılır ama Müslümanların şehit düşmesine, feryat edilmesine kulaklar tıkalı” diye konuştu. İsrail’in saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için dua edildi, daha sonra da beyaz balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Kütahya’da Destek
İHA tarafından havadan da görüntülenin TÜGVA’nın etkinliğine, AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay da katıldı. Düzenlenen eylem sonrasında grupta yer alan kişilerin elleri Filistinliler için semaya kalkarken edilen duaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Filistinli Çocukların Anısına Kütahya'da Beyaz Balonlar Uçuruldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.