EkonomiGenelTürkiye

Dolar Kuruna Gece Yarısı Operasyonu: 1 Dolar 24.14 TL’ye Düştü!

**Dolar Kurunda Yeni Gece Yarısı Operasyonu! 1 Dolar Aniden 24.14 TL’ye Düştü**

**Dolar Kurunun Yükselişi ve Geçmiş Rekorlar**

Mayıs ayında gerçekleştirilen 2023 genel seçimleri öncesinde dolar kurunda hızlı bir şekilde yükseliş başlamıştı. Kur, 18 TL barajını aşarak çıkışa geçmişti. AK Parti’nin seçimi kazanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek’i atamasıyla birlikte kur serbest bırakıldı ve ardı ardına rekorlar geldi. Dolar kuru, uzun bir süredir tutulan 18 TL barajını aşarak, geçilmesi imkansız denilen 20 TL ve 25 TL barajlarını da aşmayı başardı. Kur, 28 TL barajını zorlamaya devam ederken Google bir kez daha dolar kurunu düşürdü.

**Google Dolar Kurunu 4 TL Birden Düşürdü!**

Daha önce Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları sırasında, Google tarafından işlemlerin kapalı olduğu saatlerde dolar kurunun düşük gösterilmesi büyük yankı uyandırmıştı. Kurun düşük gösterilmesi nedeniyle, Bitcoin yatırımcıları panik satışları yaparak önemli kayıplar yaşamıştı. Benzer bir durum, gece saatlerinde bir kez daha yaşandı.

Haftayı 28.4136 TL seviyesinden kapatan dolar kuru, yükseliş ivmesiyle hareket ederken akşam saatlerinde dolar kuru yazarak arama yapan kişiler bir kez daha ekranda gördükleri rakam karşısında şok yaşadılar. Anlık yapılan aramalarda dolar kuru 24.14 TL olarak gösterildi ve 4.2736 TL eksik gösterildi.

**Dolar Kurunda Son Durum Ne, Google Doları Neden Düşürüyor?**

Dolar kurunda benzer bir hata daha önce de yapılmış ve Google bu konuda teknik bir arıza olduğunu belirtmişti. Ancak bu hata, birçok yatırımcıyı kuşkuya düşürdü ve bazı yatırımcılar düşüş beklentisiyle ellerinde tuttukları dolarları satmayı tercih etti. Kurun anlık olarak düşük gösterilmesinin teknik bir arıza sonucu olduğu açıklandı.

Dolar Kuruna Gece Yarısı Operasyonu: 1 Dolar 24.14 TL'ye Düştü!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.