EkonomiGenelTürkiye

Son Dakika: 15-18 Ağustos’ta Hesaplarınıza 5098 TL Yardım Yatırılacak

**Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Düzenli Ödemeleri İçin Müjdeler Veriyor**

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomide yaşanan kötü gidişatın etkisiyle birçok vatandaşın sosyal yardımları beklediği bir dönemde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, düzenli ödemelere ilişkin müjdeler ardı ardına duyuruldu. Ödemeler belirlenen tarihlerde vatandaşların hesaplarına yatırılacak. 5098 TL’lik ödemelerin 12 ay boyunca düzenli olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Yılın ikinci yarısında olduğumuz bu günlerde, bakanlıkların sağladığı destekler daha da önem kazanmaya başladı. Ödemelerin ne zaman yapılacağı merak edilirken, zamlı ödeme müjdesi de duyuruldu. Bakım maaşlarına iyileştirme yapıldı ve ödemeler her ayın 15-31’i arasında gerçekleştirilecek. 15-16-17-18 Ağustos tarihleri arasında PTT üzerinden ödemelerin alınabileceği açıklandı.

**Maas Sorgulama Nasıl Yapılır?**

Evde bakım aylığı alanların sorgulama işlemleri için SMS yöntemi kullanılabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla ödemeleri alan müşteriler, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazarak, 4747’ye SMS göndererek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Bu kapsamda her gönderilen mesaj için 1 SMS ücreti alınmaktadır.

Son Dakika: 15-18 Ağustos'ta Hesaplarınıza 5098 TL Yardım Yatırılacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.