EkonomiGenelTürkiye

GSB 81 Şehir 6954 Memur ve Kamu Personeli Alımı: Kadro Dağılımı

GSB 81 Şehir 6954 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Resmi Gazete Duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 81 şehirde sözleşmeli personel alımı, psikolog alımı, büro personeli alımı ve destek personeli alımı (temizlik görevlisi alımı) yapacağını duyurdu. İşte detaylar:

Temizlik Görevlisi Alımı

Erkek: Ankara Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak. KPSS 50 puan aranmaktadır. Toplamda 39 kişi alınacaktır.

Kadın: Ankara Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak. En az KPSS 50 puan isteniyor. Toplamda 20 kişi alınacaktır.

Diğer Tüm Şehirler: Lise mezunu olması ve en az KPSS 50 puana sahip olması isteniyor. Toplamda 3200 kişi alınacaktır.

Büro Personeli Alımı

Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak gerekiyor. En az KPSS 70 puana sahip olmak gerekmektedir. Toplamda 3295 kişi alınacaktır.

Psikolog Alımı

Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren Psikoloji bölümü ile bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerden mezun olmak gerekiyor. KPSS 70 puana sahip olmak gerekmektedir. Toplamda 400 kişi alınacaktır.

Başvuru Şekli

Başvurular 28 Ağustos 2023 (00.00) – 01 Eylül 2023 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Kılavuz ve tablolar için tıklayın.

GSB 81 Şehir 6954 Memur ve Kamu Personeli Alımı: Kadro Dağılımı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.