EkonomiGenelTürkiye

Emeklilere Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 7.000 TL Ek Ödeme Onayı!

## Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilere 7000 TL Ek Ödeme Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabah saatlerinde emekli vatandaşlara müjdeyi vererek refah payının arttırılması ve sağlıklı bir hayat yaşayabilmeleri için emekliye ek ödeme yapılacağını açıkladı. Bu talimat üzerine harekete geçilerek emekli vatandaşlara 7000 TL ek ödeme yatırılmaya başlandı. Ay sonuna kadar süre olan ödemeler için başvuru yapanlar, 30 Ağustos’a kadar ödeme alma hakkını elde edecekler. Detaylar haberimizin devamında bulunuyor…

## Emeklilere Zam Oranı %25 Arttırıldı

Temmuz ayı itibariyle 16 milyon emekli vatandaşa %25 zam yapıldı. Ancak bu zam emeklileri memnun etmedi ve ek zamların beklenmesine neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili talimatı verdi ancak bunun yılbaşına kadar olacağını belirtti. Bir yandan da emekliye ara zam çalışmaları sürdürülüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla bu çalışmalar başlatıldı.

## Kamu ve Özel Bankalardan Artan Promosyon Teklifleri

Ziraat, Vakıf ve Halkbank gibi kamu bankalarıyla birlikte diğer bankalardan emekliye ek ödeme talimatı geldi. Emekli vatandaşlara başvuru koşuluyla 7000 TL’ye kadar promosyon fırsatı sunuldu. Erdoğan’ın talimatı üzerine bankalara yönlendirilen bu promosyon ödemeleri, öncesinde belirlenen 3000 TL ile 5000 TL arasındaki miktarlara güncellendi ve 7000 TL’ye kadar çıkarıldı. Yani emekli vatandaşlar, başvuru yaparak maaşlarını kamu bankasına taşıdıklarında 7000 TL ek ödeme alma fırsatına sahip olacaklar.

## Ödeme Süresi Ağustos Ayının Sonuna Kadar Geçerli

Bankalardan sağlanan promosyon fırsatları, 7000 TL’ye kadar güncellendi. Emekli vatandaşlar, Ağustos ayının son gününe kadar emekli maaşlarını kamu bankasına taşıdıklarında promosyon alabilecekler. Bu haktan yararlanacak olanlar ise maaşlarını 3 yıl süreyle kamu bankasından alan emekliler olacak. Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank, emekli vatandaşlara düşük faizli kredi desteği sağlama imkanı da sunmaktadır.

Emeklilere Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 7.000 TL Ek Ödeme Onayı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.