EkonomiGenelTürkiye

2023/1 Bekçi Alımı: Polis Akademisi Güncel Duyurusu

Bekçi Alımı İş İlanları

2023 Bekçi Alımı İş İlanları

Geçtiğimiz günlerde bekçi olmak isteyen adaylar için başvuru sistemi açıldı ve bekçi adaylar işe alım sürecine katıldı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı kapsamında 1. dönem bekçi alımı hakkında az önce duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamaya göre, sınava katılacak adayların sınav yerleri belirlendi ve giriş belgeleri erişime açıldı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak gerekli detaylara haberimizde yer verdik.

Bekçi Alımı Sınavı Hakkında Bilgiler

PA açıklaması: “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 12 Haziran – 22 Haziran 2023 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrolleri ile Fiziki Yeterlilik Sınavını başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

2023 Bekçi Alımı Sınav Konuları

Genel Yetenek 50 Soru:

– Matematik / Sayısal

– Türkçe / Sözel

Genel Kültür 50 Soru:

– Anayasa Bilgisi

– Demokrasi ve İnsan Hakları

– Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular

– Tarih

– Coğrafya

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Sınav Duyurusu

Bekçi alımı sınavına katılacak olan adaylar, 100 sorudan oluşan sınava tabi tutulacaklardır. Adaylardan 100 soruluk sınavı 120 dakika süre içerisinde cevaplaması beklenmektedir. Sınavda 5 şıklı çoktan seçmeli test uygulanacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınav giriş belgelerinin 22 Eylül 2023 tarihi itibariyle e-devlet sistemi aracılığıyla erişebileceklerdir.

Sınav giriş belgesine ulaşmak için tıklayınız.

2023/1 Bekçi Alımı: Polis Akademisi Güncel Duyurusu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.