EkonomiGenelTürkiye

Özel bir fırsat: Vergisiz Telefon Resmi Gazete İlanı! Detayları hemen inceleyin!

**Vergisiz Telefon ve İnternet Desteği**

**Üniversitelerde Ücretsiz İnternet, Vergisiz Telefon ve Bilgisayar**

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, üniversite öğrencileri için beklenen haber sonunda geldi. Seçim döneminde gündeme getirilen ücretsiz internet, vergisiz telefon ve bilgisayar vaadi, Resmî Gazete’de yayımlanan bir ilanla resmiyet kazandı.

**Kriterler ve Destek Süresi**

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararına göre, açık öğretim öğrencileri hariç tutulmak kaydıyla, 25 yaşını tamamlamamış olan üniversite öğrencilerine nihai satış fiyatı 9.500 TL’yi aşmayan mobil telefon ve bilgisayar cihazlarının elektronik faturalarıyla yapılan satış alımlarında, bir defaya mahsus teknolojik cihaz ve internet desteği sağlanacaktır.

**Destek Kapsamı ve Yapılan Açıklama**

Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre, ikinci el ürünler destek ödemeleri kapsamı dışında bırakılmıştır. Destek ödemeleriyle satın alınan telefon cihazları, sadece destekten faydalanan kişiler tarafından 2 yıl boyunca kullanılabilecektir. Bu 2 yıllık süre zarfında, yeni alınan cihazın satışı yapılamaz ve başka bir kişi tarafından kullanılamaz.

**İnternet Desteği**

İnternet desteğiyle ilgili yapılan açıklamaya göre, destek kapsamında 12 ay boyunca aylık en fazla 10 GB ücretsiz internet sunulacaktır. Yıllık olarak ise 121 GB ile sınırlama getirilmiştir. İnternet desteği, sadece bir hatla sınırlı olarak verilecektir. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, kendi adlarına kayıtlı olan 1 hatla faydalanabileceklerdir.

**Başvuru ve Usulsüzlük Durumunda Sorumluluk**

Söz konusu desteği almak isteyen öğrenciler, başvuruda bulunmalı ve gerekli şartları sağlamalıdır. Herhangi bir usulsüzlük tespit edildiğinde, destek verilen tutar faiziyle geri talep edilecektir. Bu karar çerçevesinde, ödemeler Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinden tahsis edilecektir.

**Destek Ödemeleri Tarihi**

Cumhurbaşkanlığının kararıyla, 1 Aralık 2023 tarihi itibariyle destek ödemelerinden faydalanabileceksiniz. Bu tarihten itibaren üniversite öğrencileri, vergisiz telefon ve internet desteği ile teknolojiye daha kolay erişim sağlayacaklar.

Özel bir fırsat: Vergisiz Telefon Resmi Gazete İlanı! Detayları hemen inceleyin!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.