EkonomiGenelTürkiye

“Zamlı Sigara Fiyat Listesi: LD, Camel, Monte Carlo, Winston! Sigaraya Paket Başına 10 TL Rekor ZAM!”

Sigaraya Paket Başına Rekor 10 TL Zam! Zamlı Sigara Fiyat Listesi LD Camel Monte Carlo Winston

Enflasyon ve Vergi Düzenlemeleri Nedeniyle Sigara Fiyatlarına Zam Geldi

2023 yılında enflasyonda yaşanan yükseliş ve vergi düzenlemeleri nedeniyle pek çok ürün ve hizmet zamlanırken fiyatı en çok zamlanan ürünlerin başında sigara ve alkol yer almıştı.

Kasım Ayı İtibarıyla Sigara Fiyatlarına Zam Geldi

Geride bıraktığımız günlerde alkol ürünlerine zam gelirken Kasım ayının ilk zam haberi ise sigara fiyatlarına açıklandı. Sigaraya zam geldi. Yapılan açıklama ile sigara fiyatlarına ortalama paket başına 5 TL zam geldiği belirtilirken en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları değişti.

Son Dakika! Sigara Fiyatlarına Zam Geldi

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Sigara gruplarına 5 TL zam geldi. Memlekete hayırlı olsun. Yılbaşında sigaraya 10 TL daha zam yapılması bekleniyor. Umarım yapmazlar.” diyerek yeni zamdan sonra sigara fiyatlarına 10 TL daha zam beklendiğini ifade etti. 5 liralık zam fiyatlara yansırken 10 liralık zam için ise tarih henüz kesin olarak ilan edilmedi.

Zamlı Sigara Fiyatları

JTI tarafından belirlenen zamlı fiyat tarifesine göre Winston marka sigaraların fiyatları 53 TL’den başlıyor ve 57 TL’ye kadar çıkıyor. Camel marka sigaralar ise 50 TL ile 53 TL arasında değişiyor. Monte Carlo için yeni fiyat 50 TL olarak belirlendi. LD marka sigara da 50 TL fiyatla satılmaya başlanacak.

Öte yandan JTI grubunun sarmalık kıyılmış tütün ürünü olan Camel Yellow 100 Gram fiyatı ise 100 TL olarak uygulanmaya devam edecek. Zamlı sigara fiyatları üzerinden satışlar başlarken açıklanan 10 TL’lik zammın ise yılbaşına kadar fiyatlara yansıtılıp yansıtılmayacağı konusunda ise resmi açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriğe erişmek için reklam engelleyicini devredışı bırakın.